Wykryto, że w Twojej przeglądarce jest wyłączona obsługa JavaScript. Aby nasza strona wyświetlała się poprawnie, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript w przeglądarce.
Zobacz jak włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce

Rozwiązanie

Zasada działania systemu

Metoda Aquapol jest autorskim rozwiązaniem austriackiego inżyniera Wilhelma Mohorna. Jej założenia zostały opracowane w roku 1992r. Według deklaracji twórcy, polega na zablokowaniu procesu podciągania kapilarnego w murach obiektów budowlanych poprzez zastosowanie indywidualnie dobranych urządzeń, które przetwarzają pole magnetyczne Ziemi, oddziałując odpowiednio na różnicę potencjałów elektrycznych. Zawilgocony a poprzez to zasolony mur można porównać do ogniwa galwanicznego, w którym strefa fundamentowa posiada potencjał dodatni a górna granica obszaru zawilgocenia muru potencjał ujemny. Elektrolitem jest wypełniająca pory i kapilary woda wraz z rozpuszczonymi w niej solami. Taki występujący przed zastosowaniem systemu AQUAPOL układ, powoduje ruch w górę ładunków elektrycznych i cząsteczek wody wypełniającej kapilary, a w efekcie zawilgacanie muru w obszarze powyżej wnikania wody w strukturę muru. Urządzenie Aquapol działa na zawilgocone mury budynku odpowiednio spolaryzowanym polem magnetycznym w taki sposób, że zmienia ich niekorzystny potencjał elektryczny, w efekcie czego woda przemieszcza się w dół w kierunku posadowienia budynku. Jednocześnie woda z obniżającej się sukcesywnie strefy zawilgocenia poprzez dyfuzję odparowuje do otoczenia. Wywołana reakcja elektryczna muru w obszarze pozostającym w zasięgu urządzenia, jest zjawiskiem mierzonym jako praktyczny test skuteczności działania, jednak istota inicjowania procesu nie znajduje wyjaśnienia na gruncie dzisiejszych naukowych teorii. System Osuszania Murów Aquapol w obiektach budowlanych pełni dwa istotne zadania. Po pierwsze zapewnia funkcję izolacji poziomej skutecznie blokując efekt kapilarny, po drugie osusza mury do ich właściwego stanu, to jest wilgotności naturalnej czy inaczej poziomu wilgotności sorpcyjnej.

System Aquapol można zastosować w obiektach budowlanych wykonanych z różnego rodzaju materiałów budowlanych (poza obiektami wykonanymi z drewna) pełniących rożne funkcje użytkowe: mieszkalnych, użyteczności publicznej, sakralnych, służby zdrowia. Ponadto nasz system szczególnie polecany jest w obiektach zabytkowych z uwagi na ich charakter oraz złożoność konstrukcyjną i technologiczną. Szczególnie istotną cechą systemu AQUAPOL w tych przypadkach jest brak w procesie osuszania i zabezpieczenia przed zawilgoceniem kapilarnym standardowych robót budowlanych, z natury ingerujących w oryginalną strukturę budynku. System nie wymaga stosowania środków chemii budowlanej, podcinania murów, wykonywania otworów iniekcyjnych, nie korzysta z sieci energetycznych czy agregatów. Montaż systemu AQUAPOL w żaden sposób nie zakłóca bieżącego użytkowania obiektu. Nie zagraża konstrukcji obiektu, możliwy jest do zastosowania niezależnie od warunków atmosferycznych i pór roku. Urządzenia Aquapol jako zasilanie wykorzystuje naturalne pole magnetyczne Ziemi, co powoduje, że technologia jest ekologiczna – nie prowadzi do ryzyka skażenia chemicznego murów, nie wytwarza smogu elektromagnetycznego w środowisku budynku i nie doprowadza do niebezpieczeństwa przesuszania jego murów.

Urządzenie AQUAPOL od momentu zainstalowania pozostaje na stałe w obiekcie celem podtrzymywania ciągłości procesu skutecznego niwelowania podciągania kapilarnego, a tym samym spełnia funkcję trwałej izolacji poziomej. Gwarancja skuteczności systemu udzielana przez firmę AQUAPOL POLSKA CPV obejmuje skuteczne działanie systemu przez okres 20 lat od momentu montażu. Takie zapewnienie gwarancyjne zawarte jest wprost w naszej umowie i oznacza dla wszystkich naszych klientów naszą pełną odpowiedzialność, nie tylko za niezawodność techniczną zastosowanych urządzeń, ale za skutek w postaci pełnej ochrony przed zawilgoceniem kapilarnym obiektu z uszkodzoną izolacją poziomą pierwotną lub w ogóle jej pozbawionego.

NIEODPŁATNA POMOC SPECJALISTY

Centrala Aquapol

Generalne Przedstawicielstwo w Polsce
ul. Żeromskiego 12
58-160 Świebodzice
woj. dolnośląskie

Sekretariat

74 664 71 30 lub 74 854 58 91
74 664 71 31
aquapol@aquapol.pl

Województwo zachodniopomorskie: AQUAPOL POLSKA CPV
Generalne Przedstawicielstwo w Polsce
Ul. Żeromskiego 12
58-160 Świebodzice
Tel. 74 664 71 30
Tel. 74 854 58 91
Fax 74 664 71 31
www.aquapol.pl

Bezpłatna infolinia dostępna jest pod numerem: 800 808 828

Obsługa Klienta

Tomasz Kulig
tomasz.kulig@aquapol.pl

Jacek Wernecki
jacek.wernecki@aquapol.pl

Szef Sprzedaży

Józef Malinowski
jozef.malinowski@aquapol.pl

Dział Techniczny

Aleksander Orłowski
aleksander.orlowski@aquapol.pl

Dział Organizacyjno - prawny

Andrzej Lasocki
alasocki@aquapol.pl

Koordynator Działu Technicznego i Handlowego

Aneta Dobosz
aneta.dobosz@aquapol.pl

Tutaj jesteśmy