Wykryto, że w Twojej przeglądarce jest wyłączona obsługa JavaScript. Aby nasza strona wyświetlała się poprawnie, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript w przeglądarce.
Zobacz jak włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce

Osuszanie budynków Wrocław systemem AquapolOsuszanie budynków Wrocław – skąd się bierze wilgoć i jak się jej skutecznie pozbyć?

O tym, że wilgoć niszczy budynki nikogo nie trzeba przekonywać. Nieprzyjemny zapach pleśni unoszący się w powietrzu wraz z pojawiającymi się nieestetycznymi wykwitami grzybów i soli potrafią trwale uprzykrzyć życie mieszkańców. Powodując przy tym wiele problemów! Osłabienie murów wpływa znacząco na poczucie bezpieczeństwa, a pleśń może powodować u osób wrażliwych nawet poważne stany alergiczne.

Jedną z najczęstszych przyczyn zawilgocenia murów jest podciąganie kapilarne. W budynku, który nie został należycie zabezpieczony, wody gruntowe wnikają w strukturę ścian. I właśnie w tym momencie, tak wielkim zagrożeniem jest podciąganie kapilarne. Dodatnio naładowane cząsteczki wody podciągają się ku górze w kierunku ujemnie naładowanych struktur budynku. W efekcie tego procesu woda sięga coraz wyższych warstw i zwykle bez większego problemu potrafi  osiągnąć wysokość  aż  150 cm ponad poziom gruntu! Dodatkowym czynnikiem ułatwiającym podciąganie kapilarne jest porowata struktura wykorzystanych do budowy materiałów, która utrzymuje wodę wewnątrz muru.

Woda wnikająca w mury, wprowadza do ich wnętrza ogromne ilości soli mineralnych. Jest to bardzo niebezpieczny i szkodliwy efekt uboczny podciągania kapilarnego. Sole w murach zaczynają się krystalizować, co powoduje osłabienie ich konstrukcji, wykruszania cementu i absorbowania jeszcze większych ilości wody.

Firma Aquapol działa na rynku europejskim od ponad 32 lat. Od 2004 roku oferujemy swoje usługi również klientom z Polski. Efektem tak ogromnego doświadczenia jest między innymi świadomość, że każdy region, a nawet każde miasto cechuje się odmiennymi warunkami urbanistyczno-środowiskowo-geodezyjnymi. Dlatego też nasza oferta skierowana jest do klientów pochodzących  z jednego z najbardziej wymagających, pod względem osuszania, miast w Polsce. Mowa tutaj o Wrocławiu. Miasto mostów i wysp, mimo swego niezaprzeczalnego piękna i uroku, jest wyjątkowo kłopotliwe. Odra i jej cztery dopływy wpływają na wyjątkowo wysoki poziom wód gruntowych, który mocno daje się we znaki mieszkańcom i firmom zajmującym się osuszaniem budynków, bez względu na stosowaną metodę. Zadania nie ułatwiają też w znacznej większości zabytkowe i budowane jeszcze przed wojną budynki. Stosowane w tych latach zabezpieczenia nierzadko są słabe lub nie ma ich w ogóle. W odpowiedzi na tak specyficzne warunki przygotowaliśmy szereg rozwiązań dedykowanych specjalnie dla klientów z Wrocławia.

Jesteśmy przekonani o skuteczności naszego systemu osuszania murów Aquapol do tego stopnia, że zdecydowaliśmy się na dawanie klientom mieszkającym w granicach miasta Wrocław aż 20-letniej gwarancji skuteczności.

Zasada działania systemu Aquapol

Nasza innowacyjna metoda osuszania murów polega na odwróceniu niekorzystnego kierunku procesu podciągania kapilarnego. System Aquapol osusza całą bryłę budynku jednocześnie (ściany wewnętrzne i zewnętrzne). Pełni zadanie izolacji poziomej i nie pozwala na ponowny wzrost wilgoci kapilarnej. Po zamontowaniu w budynku urządzenia odwracającego polaryzację w murach, następuje stopniowe „wypchnięcie” wody poza obręb murów. zablokowanie podciągania kapilarnego nie tylko osusza, ale również skutecznie uniemożliwia ponowne zawilgocenie murów.

Skuteczność oferowanej przez nas metody została potwierdzona osuszeniem już ponad 52 tysięcy budynków w Polsce i Europie. Montując nasze urządzenia, nie ingerujemy w konstrukcję budynku. Nie wykonujemy podcięć ani nawierceń, nie ma też konieczności przeprowadzania żadnych robót budowlanych, a montaż odbywa się bez konieczności przerw w normalnym użytkowaniu budynku.

System Osuszania Murów Aquapol można stosować bez względu na to, z jakich materiałów zbudowano osuszany dom. Wyjątek stanowią jedynie budynki z drewna, wymagające o wiele bardziej skomplikowanych zabiegów osuszających z wykorzystaniem zupełnie innych technologii.

Gwarancja Systemu Aquapol

Firma Aquapol z dumą oferuje swoim klienta najdłuższą na Europejskim rynku gwarancję na system osuszający swojej produkcji. Aż 20 lat pełnej ochrony gwarancyjnej oraz 3-letni program monitorowania efektów osuszania. Program monitorowania efektów pozwala nam na kontrolę, czy osuszanie przebiega zgodnie z oczekiwaniami oraz w razie konieczności na wprowadzenie koniecznych poprawek do systemu.

Jesteśmy obecnie jedyną firmą na Polskim rynku mogącą pochwalić się udzielaniem na nasz system osuszania Aquapol aż 20 letniej, pełnej gwarancji skuteczności. Gwarancja obejmuje nie tylko skuteczne działanie zamontowanych przez nas urządzeń przez 20 lat od dnia montażu, ale przede wszystkim zapewnienie utrzymania uzyskanego efektu suchych murów.

Zakres usługi

Aby skutecznie i sprawnie przeprowadzać procedurę osuszania budynków, opracowaliśmy własny system oraz harmonogram działań, umożliwiający kontrolę efektów na każdym etapie współpracy.

Jeszcze przed podpisaniem umowy, nasi technicy Konsultanci przeprowadzają wywiad i dokonują niezbędnych pomiarów, aby przedstawiona oferta była jak najbardziej korzystna dla klienta.  Poszczególne etapy realizacji zlecenia to:

Pierwsza wizyta pomiarowa technika Konsultanta, przedstawienie klientowi oferty i podpisanie umowy.

Druga wizyta pomiarowa to montaż systemu Aquapol. Jej celem jest W jej zakres wchodzi szczegółowy pomiar i badanie murów. Badanie zasolenia oraz stopnia zawilgocenia. Pomiar ten pozwala na bardzo precyzyjne dobranie urządzeń do konkretnego budynku.

Montaż urządzeń osuszających systemu Aquapol

Ostatni etap to monitorowanie efektów osuszania. W 12, 24 i 36 miesiącu od montażu systemu, technicy przeprowadzają pomiary efektów osuszania i w razie konieczności usprawniają jego działanie.

Jesteśmy absolutnie pewni, że poradzimy sobie z każdym, nawet najtrudniejszym wyzwaniem. Nasze wieloletnie doświadczenie w osuszaniu budynków pozwala nam na utrzymywanie naszych usług na najwyższym poziomie. W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości, serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami.

BEZPŁATNA INFOLINIA

Centrala Aquapol

Generalne Przedstawicielstwo w Polsce
ul. Żeromskiego 12
58-160 Świebodzice
woj. dolnośląskie

Sekretariat

74 664 71 30 lub 74 854 58 91
74 664 71 31
aquapol@aquapol.pl

Województwo zachodniopomorskie: AQUAPOL POLSKA CPV
Generalne Przedstawicielstwo w Polsce
Ul. Żeromskiego 12
58-160 Świebodzice
Tel. 74 664 71 30
Tel. 74 854 58 91
Fax 74 664 71 31
www.aquapol.pl

Bezpłatna infolinia dostępna jest pod numerem: 800 808 828

Obsługa Klienta

Tomasz Kulig
tomasz.kulig@aquapol.pl

Jacek Wernecki
jacek.wernecki@aquapol.pl

Szef Sprzedaży

Józef Malinowski
jozef.malinowski@aquapol.pl

Dział Techniczny

Aleksander Orłowski
aleksander.orlowski@aquapol.pl

Dział Organizacyjno - prawny

Andrzej Lasocki
alasocki@aquapol.pl

Koordynator Działu Technicznego i Handlowego

Aneta Dobosz
aneta.dobosz@aquapol.pl

Tutaj jesteśmy