Wykryto, że w Twojej przeglądarce jest wyłączona obsługa JavaScript. Aby nasza strona wyświetlała się poprawnie, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript w przeglądarce.
Zobacz jak włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce

Osuszanie Warszawa (i woj. mazowieckie)Nieodpłatna pomoc specjalisty!

Nie jesteś pewien usługi? Wystarczy, że zadzwonisz i porozmawiasz ze specjalistą (tel. 800 808 828) albo zostawisz wiadomość – oddzwonimy!

SKONTAKTUJ SIĘ

Geneza wilgoci, objawy i skuteczna likwidacja

Niszczącego działania wilgoci w budynkach nie sposób nie zauważyć. Odpadający ze ściany tynk, łuszcząca się farba mimo niedawnego malowania, pojawiające się plamy wilgoci, wykwity solne i pleśniowe, aż po odurzający zapach stęchlizny. Stanowi to zagrożenie nie tylko dla trwałości i konstrukcji budynku, ale również dla mieszkańców, powodując infekcje płucne i wszelkiego rodzaju alergie wywołane przez grzyby unoszące się w pomieszczeniach. Aby zminimalizować zagrożenie konieczne jest profesjonalne osuszanie budynków. Warszawa niestety znajduje się w krajowej czołówce pod względem zagrożenia podciąganiem kapilarnym.

Podciąganie kapilarne to najczęstszy w Warszawie powód pojawiania się wilgoci w budynkach bez względu na ich przeznaczenie, sposób budowy czy zastosowane materiały. Woda gruntowa z biegiem lat zaczyna wnikać w fundamenty, a siła podciągania kapilarnego odpowiada za transport w górę, doprowadzając do zawilgocenia coraz wyższych warstw murów. Ze względu na lokalizację, najbardziej narażone są ściany piwnic i parterów. Nie bez znaczenia zostają też wykorzystane do budowy materiały – im bardziej porowata struktura, tym szybszego transportu wody w górę można się spodziewać. Zastosowanie izolacji poziomej w budynku spowalnia ten proces, nie daje jednak gwarancji całkowitej skuteczności.

Woda w ścianach stale odparowuje, ograniczając nieco działanie siły podciągania kapilarnego, która najczęściej doprowadza wilgoć do wysokości nawet ponad 2,5 metra ponad poziom wnikania (poziom gruntu). Różnego rodzaju czynniki zewnętrzne mogą powodować odchyły od tej średniej. Do czynników tych należą miedzy innymi:

Rozwiązanie nie tylko likwiduje wilgoć w budynkach ale przyczynia się do zmniejszenia emisji nieprzyjemnych zapachów oraz powstawania wykwitów pleśni na powierzchni ścian. W temacie jakim jest osuszanie ścian warszawa wiedzie prym w skali kraju.

Warszawa osuszanie systemami Aquapol

Wyjątkowo dużym zagrożeniem w Warszawie dla zawilgoconych podciąganiem kapilarnym ścian, jest wprowadzanie znacznych ilości szkodliwych soli, których krystalizacja bezpośrednio przyczynia się do technicznej degradacji i osłabiania murów.

Osuszanie budynków mazowieckie

Nasza oferta skierowana jest obecnie głównie do mieszkańców Warszawy. Może się tutaj rodzić pytanie: dlaczego tylko jedno miasto? Już śpieszymy z odpowiedzią. Warszawa w czasie II wojny światowej została doszczętnie zrujnowana. Ponad 95% budynków została wybudowana w krótkim okresie po wojnie na przełomie lat 40’ i 50’. Do odbudowywania ruin wykorzystywano wszystkie dostępne materiały, nierzadko słabej jakości – lub takie – które dziś uznano by za kompletnie nie nadające się do użycia. Tak specyficzne warunki, jakie spotyka się w Warszawie są unikatowe w skali kraju. Większość budynków w ogóle nie posiada izolacji i zabezpieczeń przed wilgocią, bądź są one jedynie szczątkowe i mało skuteczne. Aby jeszcze bardziej skomplikować sytuację, materiały wykorzystywane do odbudowy miasta po wojnie, charakteryzują się dużą porowatością, śmiało można powiedzieć, że „chłoną wodę jak gąbka”. Ze względu na te specyficzne warunki zdecydowaliśmy, że Warszawa i jej mieszkańcy będą mieli możliwość korzystania z usług firmy Aquapol zaprojektowanych specjalnie pod ich potrzeby. Dzięki temu, jako jedyna firma w kraju możemy dać pisemną gwarancję skuteczności osuszenia aż na 20 lat dla budynków znajdujących się w granicach miasta Warszawa.

System osuszania firmy AQUAPOL – zasada działania

Jako jedyna firma w Polsce możemy, z nieskrywaną dumą, pochwalić się, że doświadczenie w osuszaniu domów zbieraliśmy przez 35 lata w Europie i na świecie. W Polsce działamy od 2004 roku, a oferowana przez nas metoda zagwarantowała nam spektakularny sukces. Łącznie osuszyliśmy już ponad 55 tysięcy budynków, z czego ponad 1400 w Polsce. Wszystkie realizacje zakończone zostały ze 100% sukcesem. Nie boimy się żadnych wyzwań!

Jak działa nasz System Aquapol?

Największą innowacją naszego systemu jest jego całkowita bezinwazyjność. Nie ingerujemy niszcząco w strukturę budynków. Nie wykonujemy podcinania, ani nawierceń, które bardziej osłabiają mury. System Aquapol działa już od chwili zamontowania urządzeń. Osuszanie budynków metoda Aquapol jest dla nich w 100% bezpieczna! Wszystkie nasze realizacje bez względu na poziom skomplikowania zakończyły się sukcesami.

Podciąganie kapilarne ma miejsce, gdy układ pola magnetycznego na granicy wody i muru powoduje jej podciąganie do góry. Nasze rozwiązanie dosłownie odwraca to niekorzystne zjawisko, zmuszając wodę na przemieszczanie się w dół. System osuszania murów Aquapol nie tylko zapewnia doskonałą izolację poziomą całkowicie blokując efekt kapilarny, ale również osusza mury do ich właściwego stanu, czyli wilgotności naturalnej. Oferujemy też pełną diagnostykę i opinie techniczne stanu zawilgocenia murów, identyfikujemy wszystkie przyczyny wiążące się problemem wilgoci, również po zalaniach, wilgoci technologicznej czy innych.

Osuszanie po zalaniu Warszawa

Wadliwie przeprowadzone osuszanie po zalaniach może doprowadzić do sytuacji, w której nie będzie już można cofnąć uszkodzeń powstałych w wyniku osłabienia struktury budynku. Bardzo podobnie wygląda osuszanie mieszkań w blokach i kamienicach. Odpowiednie osuszanie mieszkań jest o tyle trudniejsze i bardziej skomplikowane, że wpływa również na innych mieszkańców budynku i wymaga działania opartego o współpracę.

System Aquapol można zastosować w budynkach wykonywanych z dowolnych materiałów (poza obiektami wykonanymi z drewna), bez znaczenia są tez funkcje, jakie dany budynek spełnia na co dzień. Skuteczność Systemu Aquapol w każdym przypadku jest 100% i poparta 20-letnią gwarancją. Doświadczenie zdobywane latami zaowocowało tym, że system osuszania budynków Aquapol wyprzedza konkurencje o dekady!

Gwarancja skuteczności i trwałości

Jesteśmy obecnie jedyną firmą na Polskim rynku mogącą pochwalić się udzielaniem na nasz system Aquapol w Warszawie aż 20 letniej, pełnej gwarancji skuteczności. Gwarancja obejmuje nie tylko skuteczne działanie zastosowanych przez nas rozwiązań przez 20 lat od dnia montażu, ale przede wszystkim zapewnienie utrzymania uzyskanego efektu suchych murów. Jako jedyna firma w Polsce wszystkie nasze realizacje obejmujemy gwarancją na dokładnie takich samych warunkach.

Nie tylko montaż!

Nasza praca w budynku nie kończy się w chwili zakończenia montażu urządzeń Aquapol. Aby mieć pewność, że dobrane przez nas rozwiązania przynoszą oczekiwane efekty, przez pierwsze 3 lata w rocznych odstępach dokonujemy inspekcji systemu oraz monitorujemy przebieg osuszania ścian w Warszawie, a w razie konieczności usprawniamy i udoskonalamy system. Osuszanie to proces żmudny i skomplikowany, zaufaj specjalistom!

Zakres i metodologia usługi

Postaramy się teraz w kilku zdaniach przedstawić całą procedurę osuszania budynku oraz opisać zakres usług, jakie Aquapol oferuje swoim klientom w Polsce i na świecie.

Wyjątkowo ważna jest dla nas kompleksowość obsługi. Pierwszym etapem jest wizyta w budynku naszego specjalisty. Przeprowadza on konieczne pomiary i na podstawie otrzymanych wyników przedstawia zleceniodawcy indywidualną ofertę.

Drugi etap to podpisanie umowy przez klienta. Po jej podpisaniu do budynku wkracza ekipa techniczno-laboratoryjna firmy Aquapol, przeprowadzane są precyzyjne badania i kompleksowa analiza techniczna wliczając w to na przykład poziom zasolenia ścian. Sporządzana jest wtedy pełna dokumentacja techniczna.

Kolejnym krokiem jest montaż systemu osuszania murów Aquapol w budynku. Osuszanie budynku zaczyna się od razu!

Końcowym etapem pracy jest monitorowanie przebiegu osuszania. Podczas takich wizyt serwisowych dokonujemy pomiarów skuteczności procesu. Badania serwisowe przeprowadzane są w 12, 24 i 36 miesiącu od dnia montażu urządzeń. Koszt wizyt serwisowych w okresie monitorowania i optymalizacji pracy systemu nie jest dodatkowo płatny jak w przypadku konkurencji w Warszawie. Wartość umowy zawiera wszystkie koszty jakie występują w trakcie całej współpracy.

Osuszacze powietrza wynajem

Firma Aquapol nie oferuje wynajem osuszaczy powietrza. System Aquapol działa kompleksowo – pomaga zlikwidować wilgoć w ścianach oraz spełnia też wszystkie funkcje jakie spełniał by osuszacz powietrza. Oferujemy pełną diagnostykę budynku i wykonanie opinii technicznych, dotyczy to : usterek po zalaniu osuszanie czy też wilgoci technologicznej, kondensacji, mostków cieplnych, konieczności osuszanie podposadzkowe itp.

Podsumowanie

Innowacyjność, całkowita bezinwazyjność oraz skuteczność potwierdzona 20-letnią gwarancją to największe zalety naszego systemu. Ilość korzyści płynących ze skutecznego osuszenia budynku, trudno zliczyć. Mamy nadzieję, że udało nam się przekazać wszystkie najważniejsze informacje. W razie jakichkolwiek pytań i wątpliwości serdecznie zapraszamy do skorzystania z formularza kontaktowego. Nasi specjaliści chętnie udzielą odpowiedzi na wszelkie nurtujące pytania i rozwieją ewentualne wątpliwości. Strona główna naszej nowej strony internetowej została zaprojektowana tak by jeszcze łatwiej mogli Państwo znaleźć wszystkie niezbędne informacje dotyczące osuszania i nawiązania kontaktu z pracownikami Aquapol.

NIEODPŁATNA POMOC SPECJALISTY

Centrala Aquapol

Generalne Przedstawicielstwo w Polsce
ul. Żeromskiego 12
58-160 Świebodzice
woj. dolnośląskie

Sekretariat

74 664 71 30 lub 74 854 58 91
74 664 71 31
aquapol@aquapol.pl

Województwo zachodniopomorskie: AQUAPOL POLSKA CPV
Generalne Przedstawicielstwo w Polsce
Ul. Żeromskiego 12
58-160 Świebodzice
Tel. 74 664 71 30
Tel. 74 854 58 91
Fax 74 664 71 31
www.aquapol.pl

Bezpłatna infolinia dostępna jest pod numerem: 800 808 828

Obsługa Klienta

Tomasz Kulig
tomasz.kulig@aquapol.pl

Jacek Wernecki
jacek.wernecki@aquapol.pl

Szef Sprzedaży

Józef Malinowski
jozef.malinowski@aquapol.pl

Dział Techniczny

Aleksander Orłowski
aleksander.orlowski@aquapol.pl

Dział Organizacyjno - prawny

Andrzej Lasocki
alasocki@aquapol.pl

Koordynator Działu Technicznego i Handlowego

Aneta Dobosz
aneta.dobosz@aquapol.pl

Tutaj jesteśmy