Wykryto, że w Twojej przeglądarce jest wyłączona obsługa JavaScript. Aby nasza strona wyświetlała się poprawnie, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript w przeglądarce.
Zobacz jak włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce

Osuszanie budynków Warszawa (i woj. mazowieckie)Osuszanie ścian budynków Warszawa (i woj. mazowieckie) – geneza wilgoci, objawy i skuteczna likwidacja

Niszczącego działania wilgoci w budynkach nie sposób nie zauważyć. Odpadający ze ściany tynk, łuszcząca się farba mimo niedawnego malowania, pojawiające się plamy wilgoci, wykwity solne i pleśniowe, aż po odurzający zapach stęchlizny. Stanowi to zagrożenie nie tylko dla trwałości i konstrukcji budynku, ale również dla mieszkańców, powodując infekcje płucne i wszelkiego rodzaju alergie wywołane przez grzyby unoszące się w pomieszczeniach.

Podciąganie kapilarne to najczęstszy w Warszawie powód pojawiania się wilgoci w budynkach bez względu na ich przeznaczenie, sposób budowy czy zastosowane materiały. Woda gruntowa z biegiem lat zaczyna wnikać w fundamenty, a siła podciągania kapilarnego odpowiada za transport w górę, doprowadzając do zawilgocenia coraz wyższych warstw murów. Ze względu na lokalizację, najbardziej narażone są ściany piwnic i parterów. Nie bez znaczenia zostają też wykorzystane do budowy materiały –  im bardziej porowata struktura, tym szybszego transportu wody w górę można się spodziewać. Zastosowanie izolacji poziomej w budynku spowalnia ten proces, nie daje jednak gwarancji całkowitej skuteczności.

Woda w ścianach stale odparowuje, ograniczając nieco działanie siły podciągania kapilarnego, która najczęściej doprowadza wilgoć do wysokości około 1,5 metra ponad poziom wnikania (poziom gruntu). Różnego rodzaju czynniki zewnętrzne mogą powodować odchyły od tej średniej. Do czynników tych należą miedzy innymi:

Wyjątkowo dużym zagrożeniem w Warszawie dla zawilgoconych podciąganiem kapilarnym ścian, jest wprowadzanie znacznych ilości szkodliwych soli, których krystalizacja bezpośrednio przyczynia się do technicznej degradacji i osłabiania murów.

Nasza oferta skierowana jest obecnie głównie do mieszkańców Warszawy. Może się tutaj rodzić pytanie: Dlaczego tylko jedno miasto? Już śpieszymy z odpowiedzią. Warszawa w czasie II wojny światowej została doszczętnie zrujnowana. Ponad 95% budynków została wybudowana w krótkim okresie po wojnie na przełomie lat 40’ i 50’. Do odbudowywania ruin wykorzystywano wszystkie dostępne materiały, nierzadko słabej jakości – lub takie – które dziś uznano by za kompletnie nie nadające się do użycia. Tak specyficzne warunki, jakie spotyka się w Warszawie są unikatowe w skali kraju. Większość budynków w ogóle nie posiada izolacji i zabezpieczeń przed wilgocią, bądź są one jedynie szczątkowe i mało skuteczne. Aby jeszcze bardziej skomplikować  sytuację, materiały wykorzystywane do odbudowy miasta po wojnie, charakteryzują się dużą porowatością, śmiało można powiedzieć, że „chłoną wodę jak gąbka”. Właśnie z tego powodu firma Aquapol dostosowała oferowane przez siebie usługi przy uwzględnieniu całej gamy czynników specyficznych dla Warszawy. Dzięki temu, jako jedyna firma w kraju możemy dać pisemną gwarancję skuteczności osuszania na aż 20 lat dla budynków znajdujących się w granicach miasta stołecznego Warszawy.

System osuszania firmy AQUAPOL – zasada działania

Jako jedyna firma w Polsce możemy, z nieskrywaną dumą, pochwalić się 32-letnim doświadczeniem w osuszaniu budynków w Europie i na świecie. W Polsce działamy od 2004 roku, a oferowana przez nas metoda zagwarantowała nam spektakularny sukces. Łącznie osuszyliśmy już ponad 52 tysiące budynków, z czego ponad 1300 w Polsce. Nie boimy się żadnych wyzwań!

Jak działa nasz System Aquapol?

Największą innowacją naszego systemu jest jego całkowita bezinwazyjność. W żaden sposób nie ingerujemy mechanicznie w strukturę budynków. Nie wykonujemy podcinania, ani nawierceń, które bardziej osłabiają mury w Warszawie niż są skuteczne. Urządzenia Aquapol działają już od chwili ich zamontowania.

Podciąganie kapilarne ma miejsce, gdy układ pola magnetycznego na granicy wody i muru powoduje jej podciąganie do góry. Nasze urządzenie dosłownie odwraca to niekorzystne spolaryzowanie, zmuszając wodę na przemieszczanie się w dół. System osuszania murów Aquapol nie tylko zapewnia doskonałą izolację poziomą całkowicie blokując efekt kapilarny, ale również osusza mury do ich właściwego stanu, czyli wilgotności naturalnej poprzez odparowanie nadmiaru wody ze ścian.

System Aquapol można zastosować w budynkach wykonywanych z dowolnych materiałów (poza obiektami wykonanymi z drewna), bez znaczenia są tez funkcje, jakie dany budynek spełnia na co dzień. Skuteczność Systemu Aquapol w każdym przypadku jest 100% i poparta 20-letnią gwarancją.

Gwarancja skuteczności i trwałości

Jesteśmy obecnie jedyną firmą na Polskim rynku mogącą pochwalić się udzielaniem na nasz system osuszania murów Aquapol w Warszawie aż 20 letniej, pełnej gwarancji skuteczności. Gwarancja obejmuje nie tylko skuteczne działanie zamontowanych przez nas urządzeń przez 20 lat od dnia montażu, ale przede wszystkim zapewnienie utrzymania uzyskanego efektu suchych murów.

Nie tylko montaż!

Nasza praca w budynku nie kończy się w chwili zakończenia montażu urządzeń Aquapol. Aby mieć pewność, że dobrane przez nas rozwiązania przynoszą oczekiwane efekty, przez pierwsze 3 lata w rocznych odstępach dokonujemy inspekcji systemu oraz monitorujemy przebieg osuszania ścian w Warszawie, a w razie konieczności usprawniamy i udoskonalamy system.

Zakres i metodologia usługi

Postaramy się teraz w kilku zdaniach przedstawić całą procedurę osuszania budynku oraz opisać zakres usług, jakie Aquapol oferuje swoim klientom w Polsce i na świecie.

Wyjątkowo ważna jest dla nas kompleksowość obsługi. Pierwszym etapem jest wizyta w budynku naszego specjalisty. Przeprowadza on konieczne pomiary i na podstawie otrzymanych wyników przedstawia zleceniodawcy indywidualną ofertę.

Drugi etap to podpisanie umowy przez klienta. Po jej podpisaniu do budynku wkracza technik firmy Aquapol i przeprowadza ponownie – tym bardziej o wiele bardziej precyzyjne – badania kompleksową analizę techniczną wliczając w to na przykład poziom zasolenia ścian. Sporządzana jest wtedy pełna dokumentacja techniczna.

Kolejnym krokiem jest montaż systemu osuszania murów Aquapol w budynku.

Końcowym etapem pracy jest monitorowanie przebiegu osuszania. Podczas takich wizyt serwisowych dokonujemy pomiarów skuteczności procesu. Badania serwisowe przeprowadzane są w 12, 24 i 36 miesiącu od dnia montażu urządzeń całkowicie bezpłatnie. Koszt wizyt serwisowych w okresie monitorowania i optymalizacji pracy systemu nie jest dodatkowo płatny jak w przypadku konkurencji w Warszawie. Wartość umowy zawiera wszystkie koszty jakie występują w trakcie całej współpracy.

Podsumowanie

Innowacyjność, całkowita bezinwazyjność oraz skuteczność potwierdzona 20-letnią gwarancją to największe zalety naszego systemu. Ilość korzyści płynących ze skutecznego osuszenia budynku, trudno zliczyć. Mamy nadzieję, że udało nam się przekazać wszystkie najważniejsze informacje. W razie jakichkolwiek pytań i wątpliwości serdecznie zapraszamy do skorzystania z formularza kontaktowego. Nasi specjaliści chętnie udzielą odpowiedzi na wszelkie nurtujące pytania i rozwieją ewentualne wątpliwości.

BEZPŁATNA INFOLINIA

Centrala Aquapol

Generalne Przedstawicielstwo w Polsce
ul. Żeromskiego 12
58-160 Świebodzice
woj. dolnośląskie

Sekretariat

74 664 71 30 lub 74 854 58 91
74 664 71 31
aquapol@aquapol.pl

Województwo zachodniopomorskie: AQUAPOL POLSKA CPV
Generalne Przedstawicielstwo w Polsce
Ul. Żeromskiego 12
58-160 Świebodzice
Tel. 74 664 71 30
Tel. 74 854 58 91
Fax 74 664 71 31
www.aquapol.pl

Bezpłatna infolinia dostępna jest pod numerem: 800 808 828

Obsługa Klienta

Tomasz Kulig
tomasz.kulig@aquapol.pl

Jacek Wernecki
jacek.wernecki@aquapol.pl

Szef Sprzedaży

Józef Malinowski
jozef.malinowski@aquapol.pl

Dział Techniczny

Aleksander Orłowski
aleksander.orlowski@aquapol.pl

Dział Organizacyjno - prawny

Andrzej Lasocki
alasocki@aquapol.pl

Koordynator Działu Technicznego i Handlowego

Aneta Dobosz
aneta.dobosz@aquapol.pl

Tutaj jesteśmy