Wykryto, że w Twojej przeglądarce jest wyłączona obsługa JavaScript. Aby nasza strona wyświetlała się poprawnie, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript w przeglądarce.
Zobacz jak włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce

Osuszanie budynków PoznańNieodpłatna pomoc specjalisty!

Nie jesteś pewien usługi? Wystarczy, że zadzwonisz i porozmawiasz ze specjalistą (tel. 800 808 828) albo zostawisz wiadomość – oddzwonimy!

SKONTAKTUJ SIĘ

Osuszanie ścian a wilgoć kapilarna

Spośród kilku rodzajów wilgoci w budynkach, najpopularniejszym i zarazem najgroźniejszym jest wilgoć kapilarna. Unoszący się w pomieszczeniu zapach stęchlizny, palmy pleśni pojawiające się na ścianach, kruszący się tynk… Wilgoć kapilarna powstaje wtedy, gdy woda gruntowa przenika do wnętrza murów i na skutek sił kapilarnych podciąga do góry. Wraz z wodą do wnętrza ściany transportowane są też sole mineralne, które zaczynają krystalizować, co z kolei doprowadza do osłabiania struktur wiążących i znacznie osłabia wytrzymałość murów.

Brak właściwej izolacji poziomej lub jej słaba jakość to problem dotyczący głównie domów budowanych przed 1989 rokiem. Rozwiązanie Aquapol jest stosowane na Europejskim rynku już od ponad 35 lat, w tym czasie osuszyliśmy ponad 55 000 budynków. Nasza wiedza i doświadczenie pozwalają nam podejmować nawet się nawet najbardziej skomplikowanych i trudnych przypadków.

Poznań to jedno z najstarszych i najpiękniejszych Polskich miast. Urokliwe położenie w samym centrum Pojezierza Wielkopolskiego niesie za sobą jednak jedno poważne zagrożenie – wysoki poziom wód gruntowych. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, dostosowaliśmy naszą ofertę ze szczególnym uwzględnieniem specyficznych warunków miejscowych miasta Poznania. Świadomi wynikającej z tego odpowiedzialności, z dumą oświadczamy, że całokształt naszych usług obejmujemy aż 20-letnią gwarancją!

Osuszanie budynków poznań

Województwo wielkopolskie posiada stosunkowo wysoki poziom wód gruntowych co niestety przekłada się na liczne przypadki zawilgocenia ścian. Proces osuszania budynków systemem Aquapol przebiega w sposób bezinwazyjny. Nie jest konieczna iniekcja krystaliczna, dzięki temu nie naruszamy w żaden sposób struktury budynku. Iniekcja krystaliczna wymaga wykonywania nawierceń i ingeruję w statykę murów (dodatkowo osłabia mur), system Aquapol nie wy,aga aż takich ingerencji. Osuszanie wilgoci kapilarnej przebiega od razu po zastosowaniu systemu Aquapol i nie wymaga dodatkowych zabiegów czy ponoszenia dodatkowych kosztów. Należy pamiętać by osuszanie przeprowadzić możliwie jak najszybciej. Im szybciej zaczniemy działać tym szybciej proces osuszania się zakończy!

Jednym z najczęstszych zadań przed jakimi stajemy jest osuszanie ścian poznań, a szczególnie budynki bliżej centrum narażone są na okresowe podnoszenie poziomu wód gruntowych, to z kolei zwiększa ryzyko zawilgocenia ścian. Osuszanie budynków zabytkowych wymaga szybkich i trafnych decyzji. Im szybciej rozpoczniemy osuszanie tym mniej szkód wyrządzi woda w ścianach!

Jak działa system osuszania murów Aquapol?

Aby zrozumieć zasadę działania naszego systemu musimy najpierw w kilku zdaniach opisać na czym polega problem. Podciąganie kapilarne – bo o nim tu mowa – zachodzi wtedy gdy woda gruntowa zaczyna wnikać w niezabezpieczone mury i na skutek oddziaływań fizyko-chemicznych zaczyna się przemieszczać w górę. Woda, wraz z zawartymi w niej solami mineralnymi, zmienia ładunek elektrostatyczny zawilgoconej części muru z ujemnego na dodatni. Sucha część ściany w dalszym ciągu zachowuje ujemnym ładunek elektryczny. I to właśnie ta różnica potencjałów odpowiedzialna jest za transport wody do góry.

Urządzenia systemu Aquapol montowane przez naszych specjalistów odwracają to niekorzystne zjawisko. W efekcie uzyskujemy całkowite zablokowanie podciągania kapilarnego. Urządzenia działają już od chwili montażu, nie wymagają żadnego zewnętrznego zasilania zasilane są naturalnym polem magnetycznym ziemi które jest obojętne w oddziaływaniu na człowieka. Nie ma konieczności przeprowadzania jakichkolwiek robót budowlanych takich jak podcięć czy wierceń jak w przypadku prac iniekcyjnych czy innej znacząco niszczącej ingerencji w strukturę murów. Ma to szczególnie duże znaczenie w przypadku budynków zabytkowych. Ich wyjątkowa wartość historyczna wymaga szczególnej troski i uwagi.

W większości przypadków całkowite osuszenie następuje nie później niż w ciągu 3 lat od dnia montażu systemu Aquapol. Właśnie przez te pierwsze trzy lata nasi specjaliści – w 12, 24 i 36 miesiącu – nadzorują działanie systemu, wykonają niezbędne pomiary i w razie potrzeby wprowadzają poprawki. Od wielu lat prowadzimy w całej europie osuszanie budynków poznań jest jednym z częściej odwiedzanych przez naszych Konsultantów miast. Firma Aquapol prowadzi wyłącznie holistyczne i kompleksowe osuszanie poznań ze względu na swoją specyficzną lokalizację wysoko stawia nam poprzeczkę. Z duma możemy jednak stwierdzić, że osuszanie budynków w tej wielkopolskiej perle zawsze kończy się pełnym sukcesem. Ze względu na te specyficzne uwarunkowania zastosowanie rozwiązania Aquapol zawsze wiąże się z wizytą naszych Konsultantów w osuszanym budynku i przeprowadzenie pomiarów na podstawie, których jest sporządzana dedykowana oferta.

Jednym z trudniejszych wyzwań przed jakimi stają inwestorzy jest osuszanie po zalaniu, dlatego oferta naszej firmy obejmuje również kompleksową diagnostykę domów i identyfikowanie wszystkich przyczyn zawilgocenia. Skuteczne osuszanie to proces wieloetapowy oraz niezwykle czasochłonny i skomplikowany. Usuwanie wilgoci technologicznej wymaga zastosowania najwyższej jakości urządzeń do osuszania budynków. Dzięki doświadczeniu jakie udało nam się zgromadzić przez ponad 35 lat oraz poprzez liczne zakończone sukcesem realizacje każdego nawet najbardziej skomplikowanego zlecenia, możemy zagwarantować naszym przyszłym klientom 100% gwarancję sukcesu.

Skuteczność i trwałość – osuszanie z gwarancją

Aquapol to obecnie jedyne rozwiązanie na Europejskim rynku oferujące pełną, aż 20-letnią gwarancję na skuteczności działania rozwiązania, tym samym gwarantujemy uzyskanie efektu suchego muru oraz nieprzerwane i prawidłowe działanie systemu przez cały okres 20 lat od dnia montażu.

Osuszanie budynków Poznań – zakres i przebieg usługi

Osuszanie to żmudny i skomplikowany proces. Oferta Aquapol nie ogranicza się jedynie do stosowania rozwiązań blokujących podciąganie kapilarne. Po otrzymaniu zgłoszenia od klienta, nasz specjalista przyjeżdża do budynku i dokonuje wstępnych pomiarów. Na podstawie otrzymanych wyników, formułuje i przedstawia klientowi ofertę.

Dobór dedykowanego systemu jest dokonywany przez Techników Aquapol na podstawie szeregu badań i analiz stanu technicznego murów. Tak skomplikowana procedura może wydawać się niepotrzebna lub kłopotliwa, jednak to właśnie dzięki precyzji i skrupulatności możemy przekazać 20-letnią gwarancje naszym klientom, o której nie może być mowy w przypadku konkurencyjnych firm.

Oferta Aquapol obejmuje jedynie kompleksowe osuszanie budynków z nadzorem i montażem systemu do osuszania. Stosując system Aquapol nie ma powodu by stosować dodatkowe osuszacze powietrza.

Na rynku istnieje obecnie wiele firm oferujących wynajem osuszaczy jednak żadna z nich nie może udzielić swoim klientom aż 20-sto letniej gwarancji na skuteczność osuszania. Osuszanie budynków nie może ograniczać się jedynie do montowania urządzeń osuszających, ponieważ to nie daje gwarancji uzyskania efektu suchego muru. W odróżnieniu od konkurencji nasi Technicy wykonują liczne pomiary by stale monitorować jak przebiega osuszanie i w razie konieczności poprawić działanie systemu.

Podsumowanie

Jakakolwiek wilgoć w domu stanowi dla właścicieli nie lada problem. Pod wpływem jej działania budynek, nie tylko sporo traci na standardzie i komforcie użytkowania, ale zaczyna stanowić realne zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia! Aby zapobiegać temu – często lekceważonemu – zagrożeniu, opracowaliśmy system osuszania murów Aquapol. Skuteczność naszego rozwiązania i jego wieloletnia trwałość to ewenement na skalę światową. Nasz system nie tylko doprowadza do osuszenia budynku z wilgoci kapilarnej, ale również stanowi pełną i w 100% skuteczną izolację poziomą murów. Fakt jak i moment uzyskania stanu suchego przegród murowych zostaje potwierdzony stosownymi wynikami badań. Osuszanie budynków to sztuka wymagająca ogromnej wiedzy i doświadczenia, powierzenie jej osobom bez odpowiednich kompetencji może okazać się tragiczne w skutkach!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby w pełni przedstawić System Aquapol, jego działanie i korzyści z tego płynące. Jeżeli jednak nasuwają się Państwu jeszcze jakieś wątpliwości lub pytania to serdecznie zapraszamy do kontaktu. Nasi specjaliści odpowiedzą na wszystkie pytania dotyczące naszych urządzeń i usług jakie oferujemy w Poznaniu. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z formularza kontaktowego!

NIEODPŁATNA POMOC SPECJALISTY

Centrala Aquapol

Generalne Przedstawicielstwo w Polsce
ul. Żeromskiego 12
58-160 Świebodzice
woj. dolnośląskie

Sekretariat

74 664 71 30 lub 74 854 58 91
74 664 71 31
aquapol@aquapol.pl

Województwo zachodniopomorskie: AQUAPOL POLSKA CPV
Generalne Przedstawicielstwo w Polsce
Ul. Żeromskiego 12
58-160 Świebodzice
Tel. 74 664 71 30
Tel. 74 854 58 91
Fax 74 664 71 31
www.aquapol.pl

Bezpłatna infolinia dostępna jest pod numerem: 800 808 828

Obsługa Klienta

Tomasz Kulig
tomasz.kulig@aquapol.pl

Jacek Wernecki
jacek.wernecki@aquapol.pl

Szef Sprzedaży

Józef Malinowski
jozef.malinowski@aquapol.pl

Dział Techniczny

Aleksander Orłowski
aleksander.orlowski@aquapol.pl

Dział Organizacyjno - prawny

Andrzej Lasocki
alasocki@aquapol.pl

Koordynator Działu Technicznego i Handlowego

Aneta Dobosz
aneta.dobosz@aquapol.pl

Tutaj jesteśmy