Wykryto, że w Twojej przeglądarce jest wyłączona obsługa JavaScript. Aby nasza strona wyświetlała się poprawnie, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript w przeglądarce.
Zobacz jak włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce

Osuszanie budynków i ścian PoznańOsuszanie budynków Poznań, osuszanie ścian a wilgoć kapilarna

Spośród kilku rodzajów wilgoci w budynkach, najpopularniejszym i zarazem najgroźniejszym jest wilgoć kapilarna. Unoszący się w pomieszczeniu zapach stęchlizny, palmy pleśni pojawiające się na ścianach, kruszący się tynk… Wilgoć kapilarna powstaje wtedy, gdy woda gruntowa przenika do wnętrza murów i na skutek sił kapilarnych podciąga do góry. Wraz z wodą do wnętrza ściany transportowane są też sole mineralne, które zaczynają krystalizować, co z kolei doprowadza do osłabiania struktur wiążących i znacznie osłabia wytrzymałość budynku.

Brak właściwej izolacji poziomej lub jej słaba jakość to problem dotyczący głównie domów budowanych przed 1989 rokiem. Firma Aquapol działa na Europejskim rynku już od ponad 32 lat, w tym czasie osuszyliśmy ponad 52 000 budynków. Nasza wiedza i doświadczenie pozwalają nam podejmować nawet się nawet najbardziej skomplikowanych i trudnych przypadków.

Poznań to jedno z najstarszych i najpiękniejszych Polskich miast. Urokliwe położenie w samym centrum Pojezierza Wielkopolskiego niesie za sobą jednak jedno poważne zagrożenie – wysoki poziom wód gruntowych. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, dostosowaliśmy naszą ofertę ze szczególnym uwzględnieniem specyficznych warunków miejscowych miasta Poznania. Świadomi wynikającej z tego odpowiedzialności, z dumą oświadczamy, że całokształt naszych usług obejmujemy aż 20-letnią gwarancją!

Jak działa system osuszania murów Aquapol?

Aby zrozumieć zasadę działania naszego systemu musimy najpierw w kilku zdaniach opisać na czym polega problem. Podciąganie kapilarne – bo o nim tu mowa –  zachodzi wtedy gdy woda gruntowa zaczyna wnikać w niezabezpieczone mury i na skutek oddziaływań fizyko-chemicznych zaczyna się przemieszczać w górę. Woda, wraz z zawartymi w niej solami mineralnymi, zmienia ładunek elektrostatyczny zawilgoconej części muru z ujemnego na dodatni. Sucha część ściany w dalszym ciągu zachowuje ujemnym ładunek elektryczny. I to właśnie ta różnica potencjałów odpowiedzialna jest za transport wody do góry.

Urządzenia systemu Aquapol montowane w budynku przez naszych specjalistów odwracają to niekorzystne spolaryzowanie ścian. W efekcie uzyskujemy całkowite zablokowanie podciągania kapilarnego. Urządzenia działają już od chwili montażu, nie wymagają żadnego zewnętrznego zasilania zasilane są naturalnym polem magnetycznym ziemi które jest obojętne w oddziaływaniu na człowieka. Nie ma konieczności przeprowadzania jakichkolwiek robót budowlanych takich jak podcięć czy wierceń jak w przypadku prac iniekcyjnych ani innej niszczącej ingerencji w strukturę murów. Nie wykonujemy podcięć ani nawierceń. Ma to szczególnie duże znaczenie w przypadku budynków zabytkowych. Ich wyjątkowa wartość historyczna wymaga szczególnej troski i uwagi.

W większości przypadków całkowite osuszenie budynku następuje nie później niż w ciągu 3 lat od dnia montażu systemu Aquapol. Właśnie przez te pierwsze trzy lata nasi specjaliści – w 12, 24 i 36 miesiącu –  nadzorują działanie systemu, wykonają niezbędne pomiary i w razie potrzeby wprowadzają poprawki.

Gwarancja skuteczności i trwałości

Aquapol to obecnie jedyna firma na Europejskim rynku oferująca pełną, aż 20-letnią gwarancję skuteczności działania swoich urządzeń osuszających. Gwarancję sporządzamy i podpisujemy w tym samym dniu, w którym klient podpisuje z naszym przedstawicielem umowę na wykonanie usługi osuszania. Gwarantujemy nieprzerwane i prawidłowe działanie zamontowanych przez naszych techników urządzeń przez cały okres 20 lat od dnia montażu.

Zakres i przebieg usługi

Osuszanie budynku to żmudny i skomplikowany proces. Cała usługa nie ogranicza się jedynie do montażu urządzeń blokujących podciąganie kapilarne. Po otrzymaniu zgłoszenia od klienta, nasz specjalista przyjeżdża do budynku i dokonuje wstępnych pomiarów. Na podstawie otrzymanych wyników, formułuje i przedstawia klientowi ofertę.

Po podpisaniu umowy wraz z gwarancją przez klienta, do budynku ponownie wysyłamy technika, aby wykonał jeszcze dokładniejsze celem montażu urządzeń systemu Aquapol, przed tym jednak wykonuje on kompleksowe pomiary i badania techniczne. Dopiero na podstawie tych badań dobieramy urządzenia, które zostaną zamontowane w budynku. Tak skomplikowana procedura może wydawać się niepotrzebna lub kłopotliwa, jednak to właśnie dzięki precyzji i skrupulatności możemy sobie pozwolić na dawanie naszym klientom aż 20-letniej gwarancji, o której nie może być mowy w przypadku konkurencyjnych firm.

Podsumowanie

Jakakolwiek wilgoć w budynku stanowi dla właścicieli nie lada problem. Pod wpływem jej działania budynek, nie tylko sporo traci na standardzie i komforcie użytkowania, ale zaczyna stanowić realne zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia! Aby zapobiegać temu – często lekceważonemu – zagrożeniu, opracowaliśmy system osuszania murów Aquapol. Skuteczność naszych urządzeń osuszających i ich wieloletnia trwałość to ewenement na skalę światową. Nasz system nie tylko doprowadza do osuszenia budynku z wilgoci kapilarnej, ale również stanowi pełną i w 100% skuteczną izolację poziomą murów.

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby w pełni przedstawić System Aquapol, jego działanie i korzyści z tego płynące. Jeżeli jednak nasuwają się Państwu jeszcze jakieś wątpliwości lub pytania to serdecznie zapraszamy do kontaktu. Nasi specjaliści odpowiedzą na wszystkie pytania dotyczące naszych urządzeń i usług jakie oferujemy w Poznaniu. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z formularza kontaktowego!

BEZPŁATNA INFOLINIA

Centrala Aquapol

Generalne Przedstawicielstwo w Polsce
ul. Żeromskiego 12
58-160 Świebodzice
woj. dolnośląskie

Sekretariat

74 664 71 30 lub 74 854 58 91
74 664 71 31
aquapol@aquapol.pl

Województwo zachodniopomorskie: AQUAPOL POLSKA CPV
Generalne Przedstawicielstwo w Polsce
Ul. Żeromskiego 12
58-160 Świebodzice
Tel. 74 664 71 30
Tel. 74 854 58 91
Fax 74 664 71 31
www.aquapol.pl

Bezpłatna infolinia dostępna jest pod numerem: 800 808 828

Obsługa Klienta

Tomasz Kulig
tomasz.kulig@aquapol.pl

Jacek Wernecki
jacek.wernecki@aquapol.pl

Szef Sprzedaży

Józef Malinowski
jozef.malinowski@aquapol.pl

Dział Techniczny

Aleksander Orłowski
aleksander.orlowski@aquapol.pl

Dział Organizacyjno - prawny

Andrzej Lasocki
alasocki@aquapol.pl

Koordynator Działu Technicznego i Handlowego

Aneta Dobosz
aneta.dobosz@aquapol.pl

Tutaj jesteśmy