Wykryto, że w Twojej przeglądarce jest wyłączona obsługa JavaScript. Aby nasza strona wyświetlała się poprawnie, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript w przeglądarce.
Zobacz jak włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce

Osuszanie murów Łódź (i okolice)Osuszanie murów Łódź – skąd bierze się wilgoć w budynku?

Pojawia się stopniowo, początkowo lekceważona, często w początkowym etapie niemal niezauważona. Wilgoć – bo o niej tu mowa –  potrafi dosłownie zatruć życie mieszkańcom. Zbyt późno wykryta potrafi znacznie naruszyć struktury ścian, konstrukcję domu, a w wyjątkowo skrajnych przypadkach doprowadzić nawet do zawalenia się na skutek erozji. Zdiagnozowano wiele przyczyn pojawiania się wilgoci w domach. Jednak najczęściej dzieje się tak na skutek działania siły, którą nazywamy podciąganiem kapilarnym.

Podciąganie kapilarne to zjawisko polegające na transporcie wody wewnątrz ścian w górę. Wody gruntowe wnikają w mur transportując do jego wnętrza znaczne ilości soli mineralnych. Ta część ściany posiada potencjał dodatni, natomiast wyżej położone suche rejony potencjał ujemny. Woda wypełniająca pory w betonie pełni rolę elektrolitu. Takie spolaryzowanie budynku jest bezpośrednią przyczyną przemieszczania się wilgoci ku górze.

Problem podciągania kapilarnego dotyczy głównie budynków, w których zastosowano słabej jakości izolację poziomą lub nie zastosowano jej w ogóle. Nie ma tutaj znaczenia rodzaj użytych materiałów. Nasz system osuszania budynków Aquapol jest skuteczny bez względu na to, jakie materiały zastosowano (nie dotyczy budynków drewnianych). Jest to szczególnie ważne  przypadku osuszania budynków zabytkowych. Ich wyjątkowy charakter wymaga dużej ostrożności i gruntownego przemyślenia całej operacji.

Aż 150 centymetrów! Na taką wysokość ponad poziom gruntu może „wspiąć” się woda poprzez podciąganie kapilarne. System osuszania Aquapol skutecznie zatrzymuje to niekorzystne zjawisko, pozwala na odprowadzenie do gruntu nadmiaru wody i trwale blokuje zjawisko podciągania kapilarnego, uniemożliwiając ponowne zawilgocenie ścian.

Jak działa osuszanie systemem Aquapol? I dlaczego Łódź jest wymagającym miejscem dla osuszania?

Urządzenia montowane przez nasza firmę w żaden sposób nie ingerują w konstrukcję budynku. Nie wykonujemy żadnego rodzaju nawierceń jak przy pracach iniekcyjnych ani tradycyjnych podcięć. Nie przeprowadzamy żadnych robót budowlanych mających osłabiający i destrukcyjny wpływ na mury, a urządzenia montowane przez naszych techników i sam proces montażu nie wpływają na życie mieszkańców, a także nie wykluczają budynku z normalnego użytkowania. Tajemnicą skuteczności naszego systemu jest zastosowanie pola magnetycznego, które odwraca spolaryzowanie ścian, zmuszając tym samym wodę do przyjęcia kierunku w dół, aż do całkowitego wypchnięcia jej poza obręb murów.

Skuteczność tej metody osuszania potwierdziliśmy osuszając w ten sposób już ponad 50 tysięcy budynków w całej Europie. Działając na rynku nieprzerwanie od 32 lat, zdobyliśmy ogromne doświadczenie i zyskaliśmy wielu stałych zleceniodawców.

Dajemy aż 20-letnią gwarancję na skuteczność naszego systemu i pełne osuszenie murów z wilgoci kapilarnej. Gwarancja ta obejmuje pełną ochronę zarówno pod względem skuteczności osuszania, jak i izolacji poziomej budynku. Gwarancja sporządzana i podpisywana jest jednocześnie z umową i obowiązuje przez okres 20 lat od dnia jej podpisania.

Łódź to jedno z najpiękniejszych Polskich miast. Wspaniałe, zabytkowe kamienice i  liczne przedwojenne domy dodają jej specyficznego klimatu. Niestety okolice miasta Łodzi posiadają stosunkowo wysoki poziom wód gruntowych… Jest to znaczący problem ponieważ większość budynków na tym terenie nie posiada żadnych zabezpieczeń przeciw wilgoci kapilarnej. Z myślą o mieszkańcach Łodzi dostosowaliśmy działanie naszego systemu z uwzględnieniem specyficznych warunków miejscowych. Mamy absolutną pewność, że stosowane przez nas rozwiązania rozwiązanie jakim jest system Aquapol sprawdzi się w 100% w każdym narażonym na podciąganie kapilarne budynku dla miasta Łódź. Gwarancji takiej nie uzyskają państwo w żadnej z konkurencyjnych firm.

Zakres i przebieg usługi

Jako Aquapol zajmujemy się kompleksowym osuszaniem budynków z wilgoci kapilarnej przez zastosowanie urządzeń blokujących ten proces. Nasi technicy przyjeżdżają do wskazanego budynku i przeprowadzają wstępne pomiary. Po nich przedstawiają klientowi ofertę, jeśli klient zdecyduje się na zaakceptowanie wszystkich warunków, przystępujemy do podpisania umowy. Następnie po podpisaniu umowy w terminie maksymalnie 14-21 dni od pierwszej wizyty daty jej zawarcia do budynku przyjeżdża nasz technik celem wykonania montażu systemu Aquapol i dokonania o wiele bardziej szczegółowych kompleksowych pomiarów, na podstawie których dobierze on indywidualnie dobrane odpowiednie urządzenia.

Montaż urządzeń następuje w terminie 30-21 dni od pierwszej wizyty daty zawarcia umowy. To jednak jeszcze nie koniec! Jakość wykonania usługi i jej skuteczność mają dla nas pierwszorzędne znaczenie. W myśl tej zasady przez pierwsze trzy lata od chwili montażu (12, 24 i 36 miesiąc) nasi specjaliści przyjeżdżają nadzorować i kontrolować postępy w osuszaniu. W razie konieczności dokonywane są też niezbędne poprawki i ulepszenia w funkcjonowaniu systemu.

Podsumowanie

Z dumą stwierdzamy, że w kwestii wilgoci kapilarnej i jej usuwania nie mamy sobie równych. Wobec tego, jeżeli mają Państwo jakiekolwiek pytania lub wątpliwości, serdecznie zapraszamy do kontaktu. Nasi specjaliści pomogą rozwiązać każdy problem związany z osuszaniem budynków. Szczególnie gorąco zachęcamy do kontaktu mieszkańców Łodzi. Przygotowana przez nas oferta gwarantuje pełen sukces w osuszaniu Państwa budynku.

BEZPŁATNA INFOLINIA

Centrala Aquapol

Generalne Przedstawicielstwo w Polsce
ul. Żeromskiego 12
58-160 Świebodzice
woj. dolnośląskie

Sekretariat

74 664 71 30 lub 74 854 58 91
74 664 71 31
aquapol@aquapol.pl

Województwo zachodniopomorskie: AQUAPOL POLSKA CPV
Generalne Przedstawicielstwo w Polsce
Ul. Żeromskiego 12
58-160 Świebodzice
Tel. 74 664 71 30
Tel. 74 854 58 91
Fax 74 664 71 31
www.aquapol.pl

Bezpłatna infolinia dostępna jest pod numerem: 800 808 828

Obsługa Klienta

Tomasz Kulig
tomasz.kulig@aquapol.pl

Jacek Wernecki
jacek.wernecki@aquapol.pl

Szef Sprzedaży

Józef Malinowski
jozef.malinowski@aquapol.pl

Dział Techniczny

Aleksander Orłowski
aleksander.orlowski@aquapol.pl

Dział Organizacyjno - prawny

Andrzej Lasocki
alasocki@aquapol.pl

Koordynator Działu Technicznego i Handlowego

Aneta Dobosz
aneta.dobosz@aquapol.pl

Tutaj jesteśmy