Wykryto, że w Twojej przeglądarce jest wyłączona obsługa JavaScript. Aby nasza strona wyświetlała się poprawnie, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript w przeglądarce.
Zobacz jak włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce

Osuszanie murów Łódź (i okolice)Nieodpłatna pomoc specjalisty!

Nie jesteś pewien usługi? Wystarczy, że zadzwonisz i porozmawiasz ze specjalistą (tel. 800 808 828) albo zostawisz wiadomość – oddzwonimy!

SKONTAKTUJ SIĘ

Skąd bierze się wilgoć w murach?

Pojawia się stopniowo, początkowo lekceważona, często w początkowym etapie niemal niezauważona. Wilgoć – bo o niej tu mowa – potrafi dosłownie zatruć życie mieszkańcom. Zbyt późno wykryta potrafi znacznie naruszyć struktury ścian, konstrukcję domu, a w wyjątkowo skrajnych przypadkach doprowadzić nawet do zawalenia się na skutek erozji. Zdiagnozowano wiele przyczyn pojawiania się wilgoci w domach. Jednak najczęściej dzieje się tak na skutek działania siły, którą nazywamy podciąganiem kapilarnym.

Podciąganie kapilarne to zjawisko polegające na transporcie wody wewnątrz ścian w górę. Wody gruntowe wnikają w mur transportując do jego wnętrza znaczne ilości soli mineralnych. Ta część ściany posiada potencjał dodatni, natomiast wyżej położone suche rejony potencjał ujemny. Woda wypełniająca pory w murze pełni rolę elektrolitu. Takie spolaryzowanie jest bezpośrednią przyczyną przemieszczania się wilgoci ku górze.

Problem podciągania kapilarnego dotyczy głównie domów, w których zastosowano słabej jakości izolację poziomą lub nie zastosowano jej w ogóle. Nie ma tutaj znaczenia rodzaj użytych materiałów. Nasz system osuszania murów Aquapol jest skuteczny bez względu na to, jakie materiały zastosowano (nie dotyczy domów drewnianych). Jest to szczególnie ważne przypadku osuszania budynków zabytkowych. Ich wyjątkowy charakter wymaga dużej ostrożności i gruntownego przemyślenia całej operacji. Osuszanie musi zostać przeprowadzone tak by nie naruszyć delikatnej struktury ścian.

Aż 250 centymetrów! Na taką wysokość ponad poziom gruntu może „wspiąć” się woda poprzez podciąganie kapilarne. System osuszania Aquapol skutecznie zatrzymuje to niekorzystne zjawisko, pozwala na odprowadzenie do gruntu nadmiaru wilgoci i trwale blokuje zjawisko podciągania kapilarnego, uniemożliwiając ponowne zawilgocenie ścian.

Jak działa osuszanie systemem Aquapol? I dlaczego Łódź jest wymagającym miejscem dla osuszania?

Urządzenia montowane przez nasza firmę w żaden sposób nie ingerują w konstrukcję domu. Nie wykonujemy destrukcyjnych nawierceń jak przy pracach iniekcyjnych ani tradycyjnych podcięć. Nie przeprowadzamy żadnych robót budowlanych mających osłabiający i destrukcyjny wpływ na mury, a urządzenia montowane przez naszych techników i sam proces montażu nie wpływają na życie mieszkańców, a także nie wykluczają budynku z normalnego użytkowania. Osuszanie ścian to proces wymagający sporej wiedzy i doświadczenia. Pod żadnym pozorem nie powinny podejmować się tego osoby bez specjalistycznej wiedzy i doświadczenia.

Skuteczność tej metody osuszania potwierdziliśmy osuszając w ten sposób już ponad 55 tysięcy budynków w całej Europie. Działając na rynku od 35 lat, zdobyliśmy ogromne doświadczenie i zyskaliśmy wielu stałych zleceniodawców. Wszystkie nasze dotychczasowe realizacje zakończyły się pełnym sukcesem!

Dajemy aż 20-letnią gwarancję na skuteczność naszego systemu i pełne osuszenie murów z wilgoci kapilarnej. Gwarancja ta obejmuje pełną ochronę zarówno pod względem skuteczności osuszania, jak i izolacji poziomej budynku. Gwarancja sporządzana i podpisywana jest jednocześnie z umową i obowiązuje przez okres 20 lat od dnia montażu systemu. Nasze ogromne doświadczenie i zastosowanie najnowocześniejszej technologii daje nam 100% pewności, że wszystkie podjęte przez naszą firmę realizacje zakończą się sukcesem w pełnym zakresie. Osuszanie budynków wymaga od realizatora i zleceniodawców czasu i cierpliwości. Różnego rodzaju zawilgocenia wymagają zastosowanie technologii o działaniu kompleksowym. Osuszanie budynków to usługa wymagająca zastosowania najwyższej klasy technologii w połączeniu z wiedzą i doświadczeniem praktycznym zdobywanym przez wiele lat.

Łódź to jedno z najpiękniejszych Polskich miast. Wspaniałe, zabytkowe kamienice i liczne przedwojenne domy dodają jej specyficznego klimatu. Niestety okolice miasta Łodzi posiadają stosunkowo wysoki poziom wód gruntowych… Jest to znaczący problem ponieważ większość budynków na tym terenie nie posiada żadnych zabezpieczeń przeciw wilgoci kapilarnej. Z myślą o mieszkańcach Łodzi dostosowaliśmy działanie naszego systemu z uwzględnieniem specyficznych warunków miejscowych. Mamy absolutną pewność, że stosowane przez nas rozwiązania rozwiązanie jakim jest system Aquapol sprawdzi się w 100% w każdym narażonym na podciąganie kapilarne budynku dla miasta Łódź. Gwarancji takiej nie uzyskają państwo w żadnej z konkurencyjnych firm. Osuszanie metodą Aquapol jest całkowicie bezinwazyjne i bezpieczna dla murów jak i jego mieszkańców a samo osuszanie przebiega bez konieczności inwestowania dodatkowych środków np w energię elektryczną. Łódź posiada w swoich granicach wiele zabytkowych budynków osuszanie tego rodzaju zabudowy wymaga specjalistycznej wiedzy i doświadczenia.

Zakres i przebieg usługi

Jako Aquapol zajmujemy się kompleksowym osuszaniem budynków z wilgoci kapilarnej przez zastosowanie rozwiązania blokującego ten proces. Nasi Konsultanci przyjeżdżają do wskazanego budynku i przeprowadzają wstępne pomiary. Po nich przedstawiają klientowi ofertę, jeśli klient zdecyduje się na zaakceptowanie warunków współpracy, przystępujemy do podpisania umowy.

To jednak jeszcze nie koniec! Jakość wykonania usługi i jej skuteczność mają dla nas pierwszorzędne znaczenie. W myśl tej zasady przez pierwsze trzy lata od chwili montażu (12, 24 i 36 miesiąc) nasi specjaliści przyjeżdżają nadzorować i kontrolować postępy w osuszaniu. W razie konieczności dokonywane są też niezbędne poprawki i ulepszenia w funkcjonowaniu systemu. osuszanie to proces wieloetapowy, wymagając stałego nadzoru i w razie potrzeb korygowanie działania systemu. Ukończenie osuszania jest potwierdzanie przez technika Aquapol po przeprowadzeniu specjalistycznych pomiarów. To, że wilgoć została wyeliminowania a osuszanie zakończyło się sukcesem, jest potwierdzane wynikami pomiarów.

Podsumowanie

Z dumą stwierdzamy, że w kwestii wilgoci kapilarnej i jej usuwania nie mamy sobie równych. Wobec tego, jeżeli mają Państwo jakiekolwiek pytania lub wątpliwości, serdecznie zapraszamy do kontaktu. Nasi specjaliści pomogą rozwiązać każdy problem związany z osuszaniem budynków. Szczególnie gorąco zachęcamy do kontaktu mieszkańców Łodzi. Przygotowana przez nas oferta gwarantuje pełen sukces w osuszaniu. Osuszanie budynków to często długotrwały i skomplikowany proces a samo osuszanie przebiega w kilku etapach. Często jesteśmy świadkami sytuacji, w których właściciel próbował własnymi siłami pozbyć się wilgoci w budynku. Osuszanie budynków po takim amatorskim osuszaniu to często droga przez mękę. Osuszanie to nie tylko pozbycie się wilgoci to przede wszystkim blokowanie przyczyny powstawania wilgoci. A o tym często zapominają osoby wykonujące osuszanie własnymi metodami. Osuszanie budynków metodą Aquapol nie tylko likwiduje wilgoć ze ścian to niwelowanie oddziaływania źródła problemu. Osuszanie to sztuka wymagająca precyzji i doświadczenia, nie powierzaj swojego domu amatorom, skontaktuj się z przedstawicielem Aquapol w Twojej okolicy i zyskaj gwarancję, że osuszanie zakończy się pełnym sukcesem.

NIEODPŁATNA POMOC SPECJALISTY

Centrala Aquapol

Generalne Przedstawicielstwo w Polsce
ul. Żeromskiego 12
58-160 Świebodzice
woj. dolnośląskie

Sekretariat

74 664 71 30 lub 74 854 58 91
74 664 71 31
aquapol@aquapol.pl

Województwo zachodniopomorskie: AQUAPOL POLSKA CPV
Generalne Przedstawicielstwo w Polsce
Ul. Żeromskiego 12
58-160 Świebodzice
Tel. 74 664 71 30
Tel. 74 854 58 91
Fax 74 664 71 31
www.aquapol.pl

Bezpłatna infolinia dostępna jest pod numerem: 800 808 828

Obsługa Klienta

Tomasz Kulig
tomasz.kulig@aquapol.pl

Jacek Wernecki
jacek.wernecki@aquapol.pl

Szef Sprzedaży

Józef Malinowski
jozef.malinowski@aquapol.pl

Dział Techniczny

Aleksander Orłowski
aleksander.orlowski@aquapol.pl

Dział Organizacyjno - prawny

Andrzej Lasocki
alasocki@aquapol.pl

Koordynator Działu Technicznego i Handlowego

Aneta Dobosz
aneta.dobosz@aquapol.pl

Tutaj jesteśmy