Wykryto, że w Twojej przeglądarce jest wyłączona obsługa JavaScript. Aby nasza strona wyświetlała się poprawnie, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript w przeglądarce.
Zobacz jak włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce

Osuszanie budynków Kraków (i okolice)Osuszanie budynków Kraków – remedium na problem wilgoci kapilarnej w budynku

O tym jak poważnym problemem jest pojawiająca się w domu wilgoć ścian nikogo przekonywać nie trzeba. Trudno też przejść obojętnie obok zniszczeń jakich wilgoć kapilarna dokonuje. Firma Aquapol już od ponad 32 lat zajmuje się osuszaniem budynków. Z sukcesem osuszyliśmy ponad 52 000 domów w całej Europie. Nasz system osuszania murów Aquapol nie tylko skutecznie osusza zawilgocone ściany, ale również idealnie sprawdza się jako izolacja pozioma budynku.

Izolacja pozioma to „pierwsza „linia frontu” w walce z najpopularniejszym rodzajem wilgoci, powstałej na skutek podciągania kapilarnego. Woda gruntowa przenikając do wnętrza murów położonych poniżej poziomu ziemi, na skutek sił kapilarnych zaczyna przemieszczać się do góry wzdłuż ścian. Izolacja pozioma uniemożliwia transport wody do wyżej położonych rejonów ścian. Niestety większość starszych budynków posiada bardzo słabą izolację poziomą lub nie posiada jej wcale.

Kraków to jedno z najpiękniejszych i najstarszych Polskich miast. Położony na zakolu Wisły gród Kraka może się niestety pochwalić stosunkowo wysokim poziomem wód gruntowych. Zagrożenie to nabiera ogromnego znaczenia zwłaszcza w przypadku tak historycznego miasta, przepełnionego zabytkowymi budynkami jakim jest Kraków. Jesteśmy świadomi jak duża odpowiedzialność spoczywa na każdym właścicielu zabytkowego budynku. Zdajemy sobie też sprawę z faktu, że nie może tutaj być mowy o jakiejkolwiek ingerencji w strukturę murów ze względu na ich szczególny charakter. Uwzględniliśmy wszystkie szczególne cechy Krakowa i przygotowaliśmy nasz ofertę właśnie z myślą o klientach z tego miasta.  W kolejnych punktach postaramy się przybliżyć zakres naszych usług oraz opisać sposób ich realizacji tak aby rozwiać wszelkie wątpliwości.

Jak działa System Osuszania Murów Aquapol?

Innowacyjny i najnowocześniejszy na rynku system osuszania murów Aquapol składa się z zestawu urządzeń montowanych w budynku bez konieczności przeprowadzania skomplikowanych robót budowlanych, wykonywania podcięć czy nawierceń. Sekretem sukcesu jest wykorzystywanie odpowiednio spolaryzowanego pola magnetycznego, które oddziałując na ściany odwraca ich naturalną polaryzację zmuszając tym samem wodę do schodzenia w dół. Bezpośrednim efektem takiego działania jest natychmiastowe przerwanie i stałe zablokowanie efektu kapilarnego poprzez zablokowanie działania sił kapilarnych w murach.

Urządzenia Aquapol działają już od chwili montażu i nie wymagają żadnego dodatkowego zasilania czy obsługi. Nasze działanie w budynku nie kończy się jednak z chwilą zamontowania urządzeń. Aquapol jest jedyną firmą udzielającą swoim klientom, aż 20-letniej gwarancji na skuteczność osuszania i działania zamontowanych w budynku urządzeń.

To nie wszystko! Przywiązujemy ogromną wagę do jakości oferowanych przez nas usług i skuteczności naszego Systemu Osuszania Murów Aquapol. Aby mieć 100% pewność, że wszystko działa tak jak powinno w 12, 24 i 36 miesiącu od montażu systemu nasi technicy przyjeżdżają na miejsce celem dokonania pomiarów i sprawdzenia efektów. Jeśli z jakiegoś względu działanie systemu nie będzie satysfakcjonujące, wnoszą oni niezbędne i całkowicie nieodpłatne poprawki.

Dlaczego 3 lata? Bo z naszego doświadczenia zdobytego w ciągu 32 lat działalności na rynku wiemy, że dokładnie tyle potrzeba aby całkowicie osuszyć zawilgocony na skutek podciągania kapilarnego mur.

Podczas pierwszej wizyty w budynku nasz technik Konsultant dokonuje wstępnych pomiarów i oględzin ścian. Na podstawie tych badań przedstawia klientowi ofertę.  Jeżeli wszystko jest jasne i klient zdecyduje się na wykonanie usługi w terminie 14 21 dni od podpisania umowy do budynku przyjeżdża nasz Technik Specjalista aby przeprowadzić znacznie bardziej szczegółowe konieczne badania Dopiero na podstawie tych badań których dobieramy właściwe dla budynku urządzenia systemu Aquapol o odpowiedniej mocy. Głównym celem takiego działania jest zyskanie absolutnej pewność, że zamontowane przez nas urządzenia w pełni spełnią swoją rolę.

Podsumowanie

Trudno było by wypisać wszystkie zagrożenia i problemy jakie niesie za sobą wilgoć w domu. Fizycznie uszkodzenie i osłabienie budynku to jednak nie wszystko. Wilgoć, jak wiadomo jest też przyczyną powstawania wykwitów pleśni na ścianach. Ta z kolei poza oczywistym mało estetycznym wyglądem może być przyczyną problemów natury oddechowej w tym alergii wziewnych. Życie i codzienne przebywanie w domu, w którym stwierdzono pleśń na ścianach nie jest ani przyjemne ani bezpieczne. Osłabienie naturalnej odporności zwłaszcza u dzieci i osób wrażliwych, stałe poczucie zagrożenia wynikające z wszechobecnego zapachu stęchlizny a nawet różnorakie wysypki skórne to tylko niektóre z długiej listy konsekwencji zawilgocenia budynku. Mamy nadzieję, że udało nam się rozwiać wszelkie wątpliwości i wyczerpująco przedstawić jak złożonym problemem jest wilgoć pochodzenia kapilarnego w budynku. Jeżeli jednak w dalszym ciągu mają Państwo jakieś wątpliwości lub pytania – gorąco zachęcamy do skorzystania z formularza kontaktowego! Nasi specjaliści chętnie pomogą i wyjaśnią wszystkie skomplikowane kwestie.

BEZPŁATNA INFOLINIA

Centrala Aquapol

Generalne Przedstawicielstwo w Polsce
ul. Żeromskiego 12
58-160 Świebodzice
woj. dolnośląskie

Sekretariat

74 664 71 30 lub 74 854 58 91
74 664 71 31
aquapol@aquapol.pl

Województwo zachodniopomorskie: AQUAPOL POLSKA CPV
Generalne Przedstawicielstwo w Polsce
Ul. Żeromskiego 12
58-160 Świebodzice
Tel. 74 664 71 30
Tel. 74 854 58 91
Fax 74 664 71 31
www.aquapol.pl

Bezpłatna infolinia dostępna jest pod numerem: 800 808 828

Obsługa Klienta

Tomasz Kulig
tomasz.kulig@aquapol.pl

Jacek Wernecki
jacek.wernecki@aquapol.pl

Szef Sprzedaży

Józef Malinowski
jozef.malinowski@aquapol.pl

Dział Techniczny

Aleksander Orłowski
aleksander.orlowski@aquapol.pl

Dział Organizacyjno - prawny

Andrzej Lasocki
alasocki@aquapol.pl

Koordynator Działu Technicznego i Handlowego

Aneta Dobosz
aneta.dobosz@aquapol.pl

Tutaj jesteśmy