Wykryto, że w Twojej przeglądarce jest wyłączona obsługa JavaScript. Aby nasza strona wyświetlała się poprawnie, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript w przeglądarce.
Zobacz jak włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce

Osuszymy Twój Budynek Systemem AQUAPOL. Zamów Bezpłatny KontaktAkceptuję wszystkie postanowienia regulaminu
(przeczytaj o tym jak będą przetwarzane Twoje dane)

- Zamów bezpłatny kontakt uzupełniając powyższy formularz kontaktowy.
- Oddzwonimy do Ciebie bezpłatnie. Bardzo szybko.
- Podczas rozmowy omówimy z Tobą problem wilgoci, który występuje w Twoim budynku.

Objawy wilgoci kapilarnej:

Ze ścian odpada tynk

Mury ulegają destrukcji

pleśń na ścianie

Wysolenia i grzyb na ścianie. Pojawiają się plamy wilgoci.

Zapach stęchlizny. Łuszczy się farba.

Poznaj Zalety Systemu Osuszania AQUAPOL:

1.1.1.

20 lat gwarancji

4

osuszenie wszystkich ścian budynku jednocześnie (ściany wewnętrzne i zewnętrzne)

7

bez podcinania murów i bez naruszania jego konstrukcji

2.2

możliwość prowadzenia prac bez względu na porę roku

3

gwarantowane zabezpieczenie przed wilgocią kapilarną i trwały efekt osuszenia

5

technologia ekologiczna bez użycia chemii budowlanej, przyjazna dla użytkowników

6

bez zasilania energią elektryczną i kosztów z tym związanych

8

bezpieczna dla zdrowia użytkowników

9

polepszenie właściwości użytkowych obiektu

3.3

trzyletni bezpłatny serwis kontrolujący przebieg osuszania

11

szybki zwrot inwestycji

12

wieloletnie doświadczenie firmy w całej Europie

Funkcje Systemu Osuszania AQUAPOL:

System AQUAPOL spełnia w osuszanych obiektach dwie podstawowe funkcje:

 1. izolacji poziomej (zabezpieczenie przed podciąganiem kapilarnym)
 2. osusza mury od wilgoci kapilarnej.

Po uzyskaniu przez mury ich naturalnego stanu wilgotności, blokada nadal skutecznie uniemożliwia nawrót wilgoci.
System AQUAPOL osiąga ten efekt poprzez powstrzymanie procesów fizycznych powodujących podciąganie kapilarne wody w murze (zmiana polaryzacji dipola wody). Urządzenie na stałe pozostaje w budynku spełniając tę funkcję.

Możesz korzystać z budynku podczas stosowania systemu AQUAPOL.
Zastosowanie systemu AQUAPOL nie narusza struktury budynku.
Osuszanie AQUAPOL następuje bez podcinania czy nawiercania murów.

O firmie Aquapol:

35

Ponad 35 lat doświadczenia w Europie i na świecie

Od 2004 roku na polskim rynku

Ponad 55 tysięcy osuszonych budynków w tym ponad 1400 realizacji w Polsce oraz 20 lat gwarancji.

To co stanowi o sukcesie firmy to wykwalifikowana kadra fachowców oraz wysoka innowacyjność oferowanych przez nas rozwiązań.

Zastosowanie systemu AQUAPOL to gwarancja skutecznego osuszenia murów:

Zadzwoń do nas: 74 664 71 30 lub 800 808 828

Zapraszamy też do kontaktu: aquapol@aquapol.pl
Centrala Aquapol
ul. Żeromskiego 12
58-160 Świebodzice
Działamy na terenie całej Polski

Skutecznie osuszymy Twój budynek. Zamów bezpłatną wizytę konsultanta. Wypełnij formularz:

Akceptuję wszystkie postanowienia regulaminu
(przeczytaj o tym jak będą przetwarzane Twoje dane)

Osuszymy Twój budynek!

Zasada działania systemu AQUAPOL:

Metoda Aquapol polega na zablokowaniu procesu podciągania kapilarnego w murach obiektów budowlanych poprzez zastosowanie indywidualnie dobranych urządzeń, które przetwarzają pole magnetyczne Ziemi, oddziałując odpowiednio na różnicę potencjałów elektrycznych. Wypełnij formularz i skorzystaj z darmowej konsultacji.

Zawilgocony a poprzez to zasolony mur można porównać do ogniwa galwanicznego, w którym strefa fundamentowa posiada potencjał dodatni a górna granica obszaru zawilgocenia muru potencjał ujemny. Elektrolitem jest wypełniająca pory i kapilary woda wraz z rozpuszczonymi w niej solami. Taki występujący przed zastosowaniem systemu AQUAPOL układ, powoduje ruch w górę ładunków elektrycznych i cząsteczek wody wypełniającej kapilary, a w efekcie zawilgacanie muru w obszarze powyżej wnikania wody w strukturę muru.

Urządzenie Aquapol działa na zawilgocone mury budynku odpowiednio spolaryzowanym polem magnetycznym w taki sposób, że zmienia ich niekorzystny potencjał elektryczny, w efekcie czego woda przemieszcza się w dół w kierunku posadowienia budynku. Jednocześnie woda z obniżającej się sukcesywnie strefy zawilgocenia poprzez dyfuzję odparowuje do otoczenia. System Osuszania Murów Aquapol w obiektach budowlanych pełni dwa istotne zadania. Skontaktuj się z nami.

Po pierwsze zapewnia funkcję izolacji poziomej skutecznie blokując efekt kapilarny, po drugie osusza mury do ich właściwego stanu, to jest wilgotności naturalnej czy inaczej poziomu wilgotności sorpcyjnej.

System Aquapol można zastosować w obiektach budowlanych wykonanych z różnego rodzaju materiałów budowlanych (poza obiektami wykonanymi z drewna) pełniących rożne funkcje użytkowe: mieszkalnych, użyteczności publicznej, sakralnych, służby zdrowia. Ponadto system szczególnie polecany jest w obiektach zabytkowych z uwagi na ich charakter oraz złożoność konstrukcyjną i technologiczną. 

Szczególnie istotną cechą systemu AQUAPOL w tych przypadkach jest brak w procesie osuszania i zabezpieczenia przed zawilgoceniem kapilarnym standardowych robót budowlanych, z natury ingerujących w oryginalną strukturę budynku. System nie wymaga stosowania środków chemii budowlanej, podcinania murów, wykonywania otworów iniekcyjnych, nie korzysta z sieci energetycznych czy agregatów. Montaż systemu AQUAPOL w żaden sposób nie zakłóca bieżącego użytkowania obiektu. Nie zagraża konstrukcji obiektu, możliwy jest do zastosowania niezależnie od warunków atmosferycznych i pór roku. Urządzenia Aquapol jako zasilanie wykorzystuje naturalne pole magnetyczne Ziemi, co powoduje, że technologia jest ekologiczna – nie prowadzi do ryzyka skażenia chemicznego murów, nie wytwarza smogu elektromagnetycznego w środowisku budynku i nie doprowadza do niebezpieczeństwa przesuszania jego murów.

Urządzenie AQUAPOL od momentu zainstalowania pozostaje na stałe w obiekcie celem podtrzymywania ciągłości procesu skutecznego niwelowania podciągania kapilarnego, a tym samym spełnia funkcję trwałej izolacji poziomej. Gwarancja skuteczności systemu udzielana przez firmę AQUAPOL POLSKA CPV obejmuje skuteczne działanie systemu przez okres 20 lat od momentu montażu. Takie zapewnienie gwarancyjne zawarte jest wprost w naszej umowie i oznacza dla wszystkich naszych klientów naszą pełną odpowiedzialność, nie tylko za niezawodność techniczną zastosowanych urządzeń, ale za skutek w postaci pełnej ochrony przed zawilgoceniem kapilarnym obiektu z uszkodzoną izolacją poziomą pierwotną lub w ogóle jej pozbawionego.

Jak działamy?

 • badamy zawilgocony obiekt;
 • przygotowujemy indywidualną ofertę;
 • podpisujemy umowę;
 • dobieramy i uruchamiamy system;
 • zabezpieczamy i osuszamy mury;
 • monitorujemy przebieg osuszania po 12, 24 i 36 miesiącach od montażu (bezpłatnie);
 • doradzamy.

Gwarancja:

Firma udziela 20 letniej gwarancji na skuteczność systemu Aquapol!

Każdy obiekt objęty jest gwarancją na osuszenie i utrzymanie stanu wilgotności naturalnej. To gwarancja na efekt a nie tylko na działanie urządzenia.

System Aquapol działa bezobsługowo i niezawodnie. Warunkiem gwarancji jest przestrzeganie instrukcji obsługi i wykonanie zalecanych prac. Korzystając z systemu masz pewność zabezpieczenia budynku przed podciąganiem kapilarnym.

Osuszanie budynków to specjalność firmy Aquapol. Podczas 35 lat naszej działalności zaufało nam ponad 55 tysięcy klientów w całej Europie, posiadamy wiedzę i doświadczenie, jakimi może pochwalić się niewiele przedsiębiorstw.

Gwarantowany czas osuszenia i serwisowania:

Gwarantowany okres osuszenia, czyli czas w trakcie którego budynek zostanie osuszony z wilgoci kapilarnej jest zależny od grubości muru i wysokości zawilgocenia i wynosi standardowo 3 lata od chwili wdrożenia systemu. W niektórych specyficznych sytuacjach związanych z bardzo wysokim poziomem zawilgocenia lub bardzo złożoną konstrukcją murów czas osuszenia i związany z tym okres efektywnego nadzoru nad procesem może ulec wydłużeniu o ściśle określony i zdefiniowany w umowie czas. W czasie osuszania, aż do jego faktycznego zakończenia obiekt pozostaje pod opieką i stałym nadzorem firmy AQUAPOL. Monitorujemy proces, aż do momentu osuszenia ścian budynku do stanu wilgotności naturalnej. W ramach umowy oferujemy doradztwo w zakresie prac związanych z osuszaniem a także zapobieganiem przed zawilgoceniem na skutek ewentualnego pozostawania murów pod wpływem innych źródeł zawilgocenia. Zapewniamy również doradztwo w zakresie prac koniecznych do przeprowadzenia skutecznej renowacji ścian. Kontrola przebiegu osuszania systemem AQUAPOL obejmuje sprawdzenie jego efektywności poprzez obiektywne pomiary i odbywa się podczas serwisów przeprowadzanych po upływie dwunastu i dwudziestu czterech miesięcy od wdrożenia systemu, oraz sprawdzenie końcowego efektu i potwierdzenie uzyskania deklarowanego efektu w momencie faktycznego zakończenia procesu.

Prowadzone podczas wdrożenia oraz opieki serwisowej badania techniczne sprowadzają się do następujących działań:

 • Kompleksowe określenie źródeł i rodzajów wilgoci wpływających na stan ogólnego zawilgocenia obiektu oraz założenia właściwej renowacji (wilgoć kapilarna, sorpcyjna, kondensacyjna, higroskopijna, wnikająca bocznie, rozpryskowa, parcie hydrostatyczne).
 • Analiza stanu technicznego budynku pod względem zawilgocenia, opis funkcjonujących oraz wymaganych zabezpieczeń przeciwwilgociowych i systemu odprowadzenia wód deszczowych.
 • Badanie stanu zawilgocenia murów metodą in situ (metodą wagowo suszarkową) w wybranych profilach pomiarowych, wg procedur stanowiących podstawę metody Daar i pomocniczym stosowaniu ÖNORM B335-1.
 • Badanie stanu wilgotności względnej powietrza w pomieszczeniach budynku.
 • Wyznaczanie punktu rosy przegród, sprawdzenie sprawności i rzeczywistej przepustowości istniejącej wentylacji grawitacyjnej, w celu oszacowania ryzyka powstawania zawilgocenia kondensacyjnego.
 • Badanie ilościowe i pół jakościowe soli (w zakresie: chlorki, siarczany, azotany).
 • Badanie zjawisk elektrochemicznych pod kątem właściwego dobrania materiałów konstrukcyjnych i wykończeniowych (mur i wyprawa tynkarska):
 • Badanie potencjału poziomego i pionowego muru i tynku.
 • Badanie pH muru i tynku.
 • Badania przestrzeni (kawerny, mur szczelinowy) muru i osłon z wykorzystaniem endoskopu budowlanego.

Wskazany zakres badań proponujemy również jako usługę niezależną dla grona inwestorów i innych uczestników procesów inwestycyjnych, dla których w praktyce ma ona znaczenie zasadnicze w zakresie kompleksowego podejścia do opieki i renowacji obiektów budowlanych. W zakresie problematyki ochrony przed zawilgoceniem służymy również wsparciem i doradztwem specjalistycznym na rzecz projektantów.

Działanie systemu AQUAPOL potwierdzone jest badaniami wykonywanymi w dniu montażu.

Zadaj nam pytanie. Odpowiadamy szybko i bezpłatnie:

Akceptuję wszystkie postanowienia regulaminu
(przeczytaj o tym jak będą przetwarzane Twoje dane)

Firma Aquapol osuszyła obiekt w prestiżowej części Warszawy. Zobacz film:

Każdy obiekt objęty jest 20 letnią gwarancją na trwałe osuszenie i skuteczne utrzymanie stanu wilgotności naturalnej.

System Aquapol gwarantuje usuwanie wilgoci skutecznie i trwale:

ok2

Gwarancja na 20 lat – skuteczność utrzymania efektu osuszenia (stanu wilgotności naturalnej murów), jest objęta dwudziestoletnią gwarancją.

ok2

Kompleksowa obsługa – dbamy o całkowite osuszenie budynku z wilgoci kapilarnej i nadzorujemy proces osuszania (doradztwo techniczne, pomiary kontrolne).

ok2

Bezinwazyjna metoda – nie stosujemy produktów chemicznych, nie naruszamy konstrukcji murów, a urządzenia nie są zasilane prądem.

Zawilgocenie kapilarne:

Woda obecna w gruncie wnika w fundamenty budynku, a siła efektu podciągania kapilarnego transportuje ją w górę do momentu zrównoważenia przez ciężar wody. Skutkiem tego zjawiska jest zawilgocenie kapilarne murów zewnętrznych i wewnętrznych budynku, w sytuacji kontaktu tych murów z wilgotnym gruntem i braku właściwej blokady izolacyjnej.

Kapilarny transport wilgoci dotyczy przede wszystkim ścian piwnic i parteru w sytuacji, gdy wykonano je z tradycyjnych materiałów budowlanych o kapilarno- porowatej strukturze. W materiałach posiadających taką budowę ciecz tworzy na granicy fazy gazowej i ciekłej menisk wklęsły, przy którym powstaje tzw. siła kapilarna. Jej działanie sprawia, że ciecz przemieszcza się w górę do momentu, gdy ciężar jej powstałego słupa zrównoważy siłę kapilarną. W cieńszej rurce (kapilarze) ciecz ją wypełniająca waży mniej, więc pod wpływem siły kapilarnej może wyżej wspiąć się w górę.
W normalnych warunkach równowaga pomiędzy odparowaniem wody, jej ciężarem a siłą podciągania kapilarnego sprawia, że budynki pozbawione izolacji poziomej podlegają zawilgoceniu kapilarnemu do wysokości około 1,5 m ponad poziomem wnikania wody w mur (np. gruntu).

Wysokość ta może zmieniać się pod wpływem różnego rodzaju czynników specyficznych (średnica kapilar muru, elektrochemicznych własności tynku, występowania pól elektrycznych i elektromagnetycznych w pobliżu budynku (stacja transformatorowa lub nadajnik radiowy).

Proces kapilarnego zawilgocenia muru powoduje, jako zjawisko towarzyszące, wprowadzenie znacznej ilości szkodliwych soli, które są na skutek dalszych przemian (głównie krystalizacji) – przyczyną technicznej degradacji murów.

A. Menisk wklęsły
B. Menisk wypukły

Przeczytaj referencje:

"Za każdym razem, przed zainstalowaniem powyższego systemu,sprawdzana była zasadność jego zastosowania, rozkład i stan zawilgocenia budynku"
Beata Festyńska
firma ADMIRON-5

"Przedmiotowa usługa została wykonana z należytą starannością i przyniosła efekty w postaci nie pogłębiającego się zawilgocenia."
Katarzyna Królczyk
dyrektor Archiwum Państwowego w Koszalinie

"Cały proces jak i obsługa serwisowa świadczenia pod zainstalowaniu systemu przebiegała bez żadnych problemów."
Julian Ozimek
Burmistrz Gminy i Miasta Nisko

"Po roku funkcjonowania systemu, nasze piwnice z powodzeniem mogliśmy przeznaczyś na pomieszczenia archiwalne i pracownię (…) Polecam wszystkim, którzy mają problem z wilgocią bezinwazyjny system Aquapol."

mgr inż. Waldemar Prett, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej w Legnicy

"Doceniamy system za nieinwazyjność – nie następuje niszczenie struktury muru (…) zamontowanie urządzeń nie utrudnia funkcjonowania obiektu. Polecam ten system innym, którzy borykają się z problemem wilgoci w murach"

mgr Robert Burba – Kanclerz Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy

"Ustąpił zapach stęchlizny i wyraźnie obniżyła się wilgotność względna powietrza. Szybkie, proste i niekłopotliwe wdrożenie systemu Aquapol, w czasie normalnego funkcjonowania banku, okazało się bardzo skuteczne."

Z-ca dyrektora Narodowego Banku Polskiego – oddział w Bydgoszczy

"Ważnym dla mnie jako gospodarza szczególnego historycznego obiektu był fakt, że firma Aquapol nie ograniczała się jedynie do instalacji systemu i jego monitorowania, ale w sposób aktywny doradzała mi w niwelowaniu przyczyn innego rodzaju wad i usterek, oraz w doborze właściwych metod i technik renowacji."

Ksiądz Zbigniew Kras, Proboszcz Parafii p.w. Św. Andrzeja w Lipnicy Murowanej

Osuszamy budynki w całej Polsce.

ok2
Korzystając z systemu masz pewność trwałego zabezpieczenia budynku przed ponownym podciąganiem kapilarnym.
ok2

Osuszanie budynków to specjalność firmy Aquapol. 

Podczas 35 lat naszej działalności zaufało nam ponad 55 tysięcy klientów w całej Europie, posiadamy wiedzę i doświadczenie, jakimi może pochwalić się niewiele przedsiębiorstw. Zobacz nasze niektóre realizacje:

Sprawdź niezawodny system AQUAPOL. Zostaw kontakt do siebie. Skontaktujemy się z Tobą. Szybko i bezpłatnie.

Akceptuję wszystkie postanowienia regulaminu
(przeczytaj o tym jak będą przetwarzane Twoje dane)

Przed i po

NIEODPŁATNA POMOC SPECJALISTY

Centrala Aquapol

Generalne Przedstawicielstwo w Polsce
ul. Żeromskiego 12
58-160 Świebodzice
woj. dolnośląskie

Sekretariat

74 664 71 30 lub 74 854 58 91
74 664 71 31
aquapol@aquapol.pl

Województwo zachodniopomorskie: AQUAPOL POLSKA CPV
Generalne Przedstawicielstwo w Polsce
Ul. Żeromskiego 12
58-160 Świebodzice
Tel. 74 664 71 30
Tel. 74 854 58 91
Fax 74 664 71 31
www.aquapol.pl

Bezpłatna infolinia dostępna jest pod numerem: 800 808 828

Obsługa Klienta

Tomasz Kulig
tomasz.kulig@aquapol.pl

Jacek Wernecki
jacek.wernecki@aquapol.pl

Szef Sprzedaży

Józef Malinowski
jozef.malinowski@aquapol.pl

Dział Techniczny

Aleksander Orłowski
aleksander.orlowski@aquapol.pl

Dział Organizacyjno - prawny

Andrzej Lasocki
alasocki@aquapol.pl

Koordynator Działu Technicznego i Handlowego

Aneta Dobosz
aneta.dobosz@aquapol.pl

Tutaj jesteśmy