Wykryto, że w Twojej przeglądarce jest wyłączona obsługa JavaScript. Aby nasza strona wyświetlała się poprawnie, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript w przeglądarce.
Zobacz jak włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce

Blog
|

Jaki jest wpływ grzybów i pleśni na życie w naszych domach?

Wpływ grzybów i pleśni na życie w naszych domach.

Negatywne oddziaływanie grzybów i pleśni na zdrowie człowieka zostało już dawno potwierdzone. Długotrwałe przebywanie w pomieszczeniach gdzie pleśń na ścianie lub grzyb na ścianie wiedzie spokojny żywot i posiada odpowiednie warunki do życia i dalszego rozwoju będąc naszym „współlokatorem” jest na dłuższą metę groźne dla nas i naszych najbliższych. Grzyb w domu charakteryzuje się ciemnobrązowym, zielonkawym kolorem przypominającymi kropki lub plamy na ścianach. Jak każde organizmy żywe, dąży do rozprzestrzeniania się i zajmowania coraz to nowych terenów w naszym domu. Odbywa się to przez rozsiewanie w powietrzu zarodników, które migrują po całym mieszkaniu czy domu. Są jak niewidzialne gołym okiem nasiona, które w chwili odnalezienia sprzyjających warunków do życia (wilgoć, temperatura, materiał organiczny) zasiedlają dana płaszczyznę, przedmioty ale też i nasz organizm. Świat grzybów i pleśni to jak donoszą niektóre środowiska naukowe największe skupisko organizmów żywych na świecie. Najbardziej pospolitymi, które mogą występować w Naszym domu są: Cladosporium, Aspergillus i Penicillium, Alternaria, Stachybotrys, Rhizopus, Mucor, Wallemia, Trichoderma, drożdżaki, Botrytis, Epi-coccum i Fusarium.

         Jak każda żyjąca materia tak i grzyby na ścianie pozostawia po sobie produkty. W tym przypadku są to mikrotoksyny i betaglikany. Niektóre z nich są rakotwórcze i powodują nieodwracalne skutki w Naszych organizmach. Szacuje się, że u do 50% ludzi, którzy posiadają stwierdzona alergię są również uczuleni na alergeny pochodzące od grzybów. Badania prowadzone prze z wiele ośrodków naukowych stwierdzają, że w środowisku, gdzie mamy do czynienia z występującymi grzybami na ścianie i pleśniami na ścianie układ immunologiczny noworodków nie rozwija się prawidłowo a to z kolei wpływa negatywnie zdrowy rozwój dziecka. Lista schorzeń, które są efektem życia w śród grzyba w domu jest naprawdę długa. Odsyłam po więcej informacji do opracowań naukowych. Świat grzybów i pleśni jest na tyle duży, że w chwili obecnej nie istnieją pomieszczenia gdzie grzyby się nie znajdują. Może z wyjątkiem skutecznie chronionych sal operacyjnych. Nie istnieją jednak oficjalne normy, które mówią o dopuszczalnych stężeniach. Mykolodzy jednak mówią o tym, że jeżeli stężenia w liczbie od 150 – 1000 tworzących kolonie jednostek na metr sześcienny powietrza ( cfu/m3) są niebezpieczne dla zdrowia. Jak zatem chronić się przed agresywnymi organizmami, które permanentnie nas otaczają i na nas oddziałują? Jak minimalizować ryzyko związane z negatywnymi skutkami, które wywołuje grzyb na ścianie i pleśń na ścianie? To relatywnie prosta sprawa.

Zadbajmy o nasze mieszkania i domy w taki sposób aby nie stawały się one przyjaznym środowiskiem do życie i rozwoju grzybów i pleśni. Czyli co np.? Zawilgocone ściany – osuszmy, dużą wilgotność powietrza – zredukujmy.

Wypełnij formularz kontaktowy

Wystarczy, że zostawisz do siebie kontakt, a nasz Konsultant skontaktuję się z Tobą w celu umówienia dogodnego dla Ciebie terminu, w którym dokona nieodpłatnego badania zawilgocenia wskazanego obiektu. W trakcie tej wizyty dowiesz się czy przyczyną problemu zawilgocenia budynku jest zjawisko podciągania kapilarnego.

Akceptuję wszystkie postanowienia regulaminu
(przeczytaj o tym jak będą przetwarzane Twoje dane)

Nieodpłatna pomoc specjalisty!

Nie jesteś pewien usługi? Wystarczy, że zadzwonisz i porozmawiasz ze specjalistą (tel. 800 808 828) albo zostawisz wiadomość - oddzwonimy!

SKONTAKTUJ SIĘ

Tutaj jesteśmy

NIEODPŁATNA POMOC SPECJALISTY

Centrala Aquapol

Generalne Przedstawicielstwo w Polsce
ul. Żeromskiego 12
58-160 Świebodzice
woj. dolnośląskie

Sekretariat

74 664 71 30
+48 663 314 600
aquapol@aquapol.pl

Województwo zachodniopomorskie: AQUAPOL POLSKA CPV
Generalne Przedstawicielstwo w Polsce
Ul. Żeromskiego 12
58-160 Świebodzice
Tel. 74 664 71 30
Tel. 74 854 58 91
Fax 74 664 71 31
www.aquapol.pl

Zarząd

Centrala Aquapol Polska
aquapol@aquapol.pl

Dział Sprzedaży

Szef Sprzedaży-Tomasz Kulig
tomasz.kulig@aquapol.pl

Dział Obsługi posprzedażowej

Jacek Wernecki
jacek.wernecki@aquapol.pl

Dział Administracyjno-koordynacyjny

Aneta Dobosz
aneta.dobosz@aquapol.pl

Dział Organizacyjno-prawny

Andrzej Lasocki
alasocki@aquapol.pl

Dział Badawczo-rozwojowy

Laboratorium
laboratorium@aquapol.pl

Obsługa Klienta

dolnośląskie
wroclaw@aquapol.pl

kujawsko-pomorskie
torun@aquapol.pl

lubelskie
lublin@aquapol.pl

lubuskie
zielona.gora@aquapol.pl

łódzkie
lodz@aquapol.pl

Obsługa Klienta

malopolskie
krakow@aquapol.pl

mazowieckie
warszawa@aquapol.pl

opolskie
opole@aquapol.pl

podkarpackie
rzeszow@aquapol.pl

podlaskie
bialystok@aquapol.pl

pomorskie
gdansk@aquapol.pl

Obsługa Klienta

śląskie
katowice@aquapol.pl

świętokrzyskie
kielce@aquapol.pl

warmińsko-mazurskie
olsztyn@aquapol.pl

wielkopolskie
poznan@aquapol.pl

zachodniopomorskie
szczecin@aquapol.pl