Wykryto, że w Twojej przeglądarce jest wyłączona obsługa JavaScript. Aby nasza strona wyświetlała się poprawnie, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript w przeglądarce.
Zobacz jak włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce

Blog
|

Poznaj sposób na pomysłowe ściany w pokoju dziecięcym

W jaki sposób mieszkanie może przyczynić się do rozwijania kreatywności u naszych dzieci? Odpowiedź jest niezwykle prosta: potrzebujemy farby, która spoiwem w postaci żywicy akrylowej wraz z zawiesiną pigmentów, tworzy dyspersję wodną! Jest to farba dyspersyjna, którą bardzo często stosuje się do malowania elewacji oraz ścian wewnątrz budynków. Niestety taka odpowiedź nie jest zgodna z zapowiedzią, jako że nie jest prosta. W związku z tym drugie podejście: do pokoju dziecięcego, świetnie nada się farba tablicowa (specjalny rodzaj farby dyspersyjnej).

Co przemawia za farbą tablicową?

Przede wszystkim możliwość rysowania po różnych powierzchniach, idąca w parze z łatwym zmazywaniem. Tego typu farba z powodzeniem może zostać naniesiona na ścianach naszego mieszkania, dzięki czemu zamienimy je w tablice. Zyskujemy bezpieczeństwo, ponieważ od tej pory kredka w ręku dziecka, nie stanowi już powodu do zmartwień. Wielu z pewnością zainteresuje fakt, że farbą tablicową można malować drewno, metal, karton, a nawet szkło. Dodatkowo niektórzy producenci poza standardowym czarnym i ciemnozielonym, mają do zaoferowania pełną paletę kolorów. Zasada nieograniczonej kreatywności zostaje zachowana od początku do końca.

Jak nałóżyć farbę tablicową?

Wystarczy upewnić się, że powierzchnia do malowania będzie odtłuszczona, czysta, równa i odpowiednio zagruntowana. Najlepiej użyć wałka z krótkim włosiem, dzięki czemu efekt końcowy nie będzie chropowaty. Farby tego typu mają dobre właściwości kryjące oraz szybko schną, co dodatkowo ułatwia ich stosowanie. Nie można natomiast zapominać o tym, że w zależności od producenta, każda farba będzie miała nieco inne parametry. W związku z tym, w niektórych przypadkach wystarczy pokrycie jedną warstwą farby, a czasem optymalny efekt uzyskamy dopiero po nałożeniu trzeciej warstwy.

Autor: Marcin Hołowacz

Tutaj jesteśmy

BEZPŁATNA INFOLINIA

Centrala Aquapol

Generalne Przedstawicielstwo w Polsce
ul. Żeromskiego 12
58-160 Świebodzice
woj. dolnośląskie

Sekretariat

74 664 71 30 lub 74 854 58 91
74 664 71 31
aquapol@aquapol.pl

Województwo zachodniopomorskie: AQUAPOL POLSKA CPV
Generalne Przedstawicielstwo w Polsce
Ul. Żeromskiego 12
58-160 Świebodzice
Tel. 74 664 71 30
Tel. 74 854 58 91
Fax 74 664 71 31
www.aquapol.pl

Obsługa Klienta

Tomasz Kulig
tomasz.kulig@aquapol.pl

Jacek Wernecki
jacek.wernecki@aquapol.pl

Szef Sprzedaży

Józef Malinowski
jozef.malinowski@aquapol.pl

Dział Techniczny

Aleksander Orłowski
aleksander.orlowski@aquapol.pl

Dział Organizacyjno - prawny

Andrzej Lasocki
alasocki@aquapol.pl

Koordynator Działu Technicznego i Handlowego

Agnieszka Wdowiak
agnieszka.wdowiak@aquapol.pl