Wykryto, że w Twojej przeglądarce jest wyłączona obsługa JavaScript. Aby nasza strona wyświetlała się poprawnie, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript w przeglądarce.
Zobacz jak włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce

Blog
|

Pleśń na ścianie – zagrożenie dla zdrowia i budynku

Niszczenie tynków i farb

Pleśń bardzo źle wpływa przede wszystkim na estetykę ściany. Na jej powierzchni po pewnym czasie zaczynają pojawiać się niezbyt ładne plamy, całkowicie niszczące farbę czy tapety. Taki widok jest dość charakterystyczny dla starszych budynków, które nie są już użytkowane – każdy chyba zgodzi się co do tego, że jest on jednocześnie niedopuszczalny w normalnym domu mieszkalnym. Co więcej, nie pomoże przy tym ponowne malowanie czy wymiana tapet, bowiem trzeba tutaj sięgnąć do samego źródła problemów.

SKONTAKTUJ SIĘ

Jak pozbyć się zapachu stęchlizny?

Jedną z najbardziej charakterystycznych cech pomieszczenia w którym występuje pleśń oraz panuje zbyt wysoka wilgoć jest nieprzyjemny zapach. Często niektóre osoby nie potrafią prawidłowo określić jego przyczyn i zastanawiają się, jak pozbyć się tego zapachu ze swojego domu – podobnie jak w poprzednim punkcie, chwilowe rozwiązania nie przyniosą żadnego efektu. Zapach ten jest bardzo intensywny i przenika praktycznie wszystko, co znajduje się przez dłuższy czas w danym pomieszczeniu. Jedynym sposobem na pozbycie się go jest rozwiązanie problemu wilgoci, ale nawet wówczas konieczne będzie także dłuższe wietrzenie wnętrza.

Zagrożenia dla konstrukcji budynku

Wielu ludzi nie zdaje sobie z tego sprawy, ale gromadząca się wilgoć i pleśń może powodować, że przebywanie w danym pomieszczeniu stanie się po prostu niebezpieczne. Wilgoć może w poważnym stopniu uszkodzić strukturę ściany, co w skrajnych przypadkach prowadzi nawet do zawalenia się konstrukcji. Z tego też powodu tak istotne jest to, aby móc skutecznie zapobiegać tego typu problemom – nie chodzi tu nawet o samą wygodę czy estetykę, ale przede wszystkim o nasze bezpieczeństwo. Skutecznych rozwiązań jest tutaj wiele, ale w większości przypadków nie obejdzie się bez współpracy z profesjonalistami dysponującymi odpowiednim sprzętem.

Pleśń w rogu pomieszczenia

Wypełnij formularz kontaktowy

Wystarczy, że zostawisz do siebie kontakt, a nasz Konsultant skontaktuję się z Tobą w celu umówienia dogodnego dla Ciebie terminu, w którym dokona nieodpłatnego badania zawilgocenia wskazanego obiektu. W trakcie tej wizyty dowiesz się czy przyczyną problemu zawilgocenia budynku jest zjawisko podciągania kapilarnego.

Akceptuję wszystkie postanowienia regulaminu
(przeczytaj o tym jak będą przetwarzane Twoje dane)

Nieodpłatna pomoc specjalisty!

Nie jesteś pewien usługi? Wystarczy, że zadzwonisz i porozmawiasz ze specjalistą (tel. 800 808 828) albo zostawisz wiadomość - oddzwonimy!

SKONTAKTUJ SIĘ

Tutaj jesteśmy

NIEODPŁATNA POMOC SPECJALISTY

Centrala Aquapol

Generalne Przedstawicielstwo w Polsce
ul. Żeromskiego 12
58-160 Świebodzice
woj. dolnośląskie

Sekretariat

74 664 71 30 lub 74 854 58 91
74 664 71 31
aquapol@aquapol.pl

Województwo zachodniopomorskie: AQUAPOL POLSKA CPV
Generalne Przedstawicielstwo w Polsce
Ul. Żeromskiego 12
58-160 Świebodzice
Tel. 74 664 71 30
Tel. 74 854 58 91
Fax 74 664 71 31
www.aquapol.pl

Obsługa Klienta

Tomasz Kulig
tomasz.kulig@aquapol.pl

Jacek Wernecki
jacek.wernecki@aquapol.pl

Szef Sprzedaży

Józef Malinowski
jozef.malinowski@aquapol.pl

Dział Techniczny

Aleksander Orłowski
aleksander.orlowski@aquapol.pl

Dział Organizacyjno - prawny

Andrzej Lasocki
alasocki@aquapol.pl

Koordynator Działu Technicznego i Handlowego

Aneta Dobosz
aneta.dobosz@aquapol.pl