Wykryto, że w Twojej przeglądarce jest wyłączona obsługa JavaScript. Aby nasza strona wyświetlała się poprawnie, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript w przeglądarce.
Zobacz jak włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce

Blog
|

Dom z historią nie musi być kłopotliwy.

Dom z historią nie musi być kłopotliwy. 

Jest wymarzony, jedyny w swoim rodzaju, niepowtarzalny, nasz własny mały domek z historia liczoną w dziesiątkach lat. Położony gdzieś w miłej dla oka okolicy dajmy na to w terenie górskim. Urozmaicona rzeźba terenu z pagórami i pradolinami u podnóża większego występującego regionalnie masywu wraz z otaczającą dookoła przyrodą ożywioną sprawia, że każdej pory roku jesteśmy przekonani o wyjątkowości miejsca i czasu, w których przyszło nam żyć. Aby użytkowanie budynku nie sprawiało zbyt dużych nieprzewidzianych niespodzianek należy odpowiednio o niego zadbać. Jednym z fundamentalnych zadań, w całym wachlarzu możliwych prac związanych z właściwym użytkowaniem domu „z historią” jest piwnica i pytania, przed którymi nie ma ucieczki:

  • Jak osuszyć taką piwnicę?
  • Jak zadbać o stare fundamenty?
  • Jak właściwe zadbać o ściany, które są poniżej poziomu gruntu?
  • I dlaczego warto w ogóle warto zaprzątać sobie tymi sprawami głowę?

Fundamenty i ściany fundamentowe a w zasadzie ich stan zachowania wpływa znacząco na całą bryłę budynku. Pomieszczenia piwnicy i klimat, który w nich wytupuję wpływa również na to co dzieje się w kondygnacjach powyżej poziomu piwnic i to w istotnym zakresie. Starsze budynki z podpiwniczeniem mogą borykać się z kilkoma sytuacjami, które bezpośrednio wpływają na ich stan fizyczny. Pierwszym krokiem, który należy uwzględnić w trakcie planowania prac w zadaniu jak osuszyć piwnicę jest zabezpieczenie ścian zewnętrznych przed wnikaniem wilgoci z gruntu przylegającego do tych ścian poprzez wykonanie właściwej hydroizolacji pionowej, która będzie chroniła mury przed wnikaniem bocznym wilgoci. Kiedy już dobierzemy odpowiednia technologie do naszych murów zewnętrznych należy wówczas zabezpieczyć wszystkie ściany zewnętrzne i wewnętrzne przed wnikaniem wilgoci bezpośrednio od posadowienia tych ścian na gruncie czyli wykonaniu właściwej dla rodzaju muru izolacji poziomej, która zabezpieczy mury przed podciąganiem kapilarnym. Prawidłowo zaplanowane skutecznie wykonane izolacje pionowa i pozioma są gwarantem odcięcia „dopływu” szkodliwej wilgoci do murów. Mając wykonane prace izolacyjne trzeba jeszcze zadbać o odpowiedni klimat w pomieszczeniach piwnicy tak, aby nie stał się on sprzyjającym dla rozwoju grzybów i pleśni. Usprawnienie wentylacji we właściwy sposób zadba o utrzymanie odpowiedniego poziomu wilgotności względnej powietrza w pomieszczeniach. Ostatnim etapem jest przeprowadzenie renowacji ścian w takim kierunku, który będzie adekwatny dla funkcji tych pomieszczeń w przyszłości. Chcąc wykonać te prace należycie i właściwe, należy pozyskać informację jaką technologie i materiały należy dobrać. Nie ryzykujmy, Specjaliści Aquapol po wykonaniu profesjonalnych badaniach w ramach standardowej obsługi przy osuszaniu budynku, dobiorą również adekwatną technologię i materiały do renowacji ścian.

 

Schemat ukazuje proces migracji wilgoci w niezabezpieczonych murach budynku.

Nieodpłatna pomoc specjalisty!

Nie jesteś pewien usługi? Wystarczy, że zadzwonisz i porozmawiasz ze specjalistą (tel. 800 808 828) albo zostawisz wiadomość - oddzwonimy!

SKONTAKTUJ SIĘ

Tutaj jesteśmy

NIEODPŁATNA POMOC SPECJALISTY

Centrala Aquapol

Generalne Przedstawicielstwo w Polsce
ul. Żeromskiego 12
58-160 Świebodzice
woj. dolnośląskie

Sekretariat

74 664 71 30
+48 663 314 600
aquapol@aquapol.pl

Województwo zachodniopomorskie: AQUAPOL POLSKA CPV
Generalne Przedstawicielstwo w Polsce
Ul. Żeromskiego 12
58-160 Świebodzice
Tel. 74 664 71 30
Tel. 74 854 58 91
Fax 74 664 71 31
www.aquapol.pl

Zarząd

Centrala Aquapol Polska
aquapol@aquapol.pl

Dział Sprzedaży

Szef Sprzedaży-Tomasz Kulig
tomasz.kulig@aquapol.pl

Dział Obsługi posprzedażowej

Jacek Wernecki
jacek.wernecki@aquapol.pl

Dział Administracyjno-koordynacyjny

Aneta Dobosz
aneta.dobosz@aquapol.pl

Dział Organizacyjno-prawny

Andrzej Lasocki
alasocki@aquapol.pl

Dział Badawczo-rozwojowy

Laboratorium
laboratorium@aquapol.pl

Obsługa Klienta

dolnośląskie
wroclaw@aquapol.pl

kujawsko-pomorskie
torun@aquapol.pl

lubelskie
lublin@aquapol.pl

lubuskie
zielona.gora@aquapol.pl

łódzkie
lodz@aquapol.pl

Obsługa Klienta

malopolskie
krakow@aquapol.pl

mazowieckie
warszawa@aquapol.pl

opolskie
opole@aquapol.pl

podkarpackie
rzeszow@aquapol.pl

podlaskie
bialystok@aquapol.pl

pomorskie
gdansk@aquapol.pl

Obsługa Klienta

śląskie
katowice@aquapol.pl

świętokrzyskie
kielce@aquapol.pl

warmińsko-mazurskie
olsztyn@aquapol.pl

wielkopolskie
poznan@aquapol.pl

zachodniopomorskie
szczecin@aquapol.pl