Wykryto, że w Twojej przeglądarce jest wyłączona obsługa JavaScript. Aby nasza strona wyświetlała się poprawnie, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript w przeglądarce.
Zobacz jak włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce

Blog
|

Kolejność prac remontowych w budynku wspólnoty.

     Mieszkanie we wspólnocie ma wiele zalet i pozwala właścicielom uczestniczyć we wszystkich sprawach dotyczących nieruchomości wspólnej. Problem pojawia się, kiedy wspólnoty stają przed dylematem, od czego zacząć remont swojego budynku? Czy najpierw naprawić przeciekający dach, czy może przeprowadzić odtworzenie izolacji budynku, bo wilgoć wkrada się do mieszkań, a może wykonać docieplenie elewacji, bo z roku na rok wzrastają koszty ogrzewania mieszkań? Z odpowiedzią powinien pospieszyć zarządca nieruchomości, bo to przecież jemu – specjaliście od zarządzania, powierzyliśmy naszą własność.

     Wiadomo, że stare budownictwo, to „skarbonki bez dna”. Właściciele “ciułają” złotówki na funduszu remontowym, a jego ciągle mało i mało. Spełnienie wszystkich życzeń mieszkańców może zająć lata, a mało kto chce tyle czekać. Z pomocą przychodzą banki, które oferują swoje wsparcie w postaci kredytów inwestycyjnych. Z doświadczenia wiem, że w tych trudnych czasach jest to najszybszy sposób na remont naszej nieruchomości, szczególnie w tych budynkach, w które naprawdę trzeba sporo zainwestować. Większość właścicieli po prostu nie stać na jednorazowe wyłożenie kilkunastu tysięcy na remont dachu, a co dopiero na remont całej nieruchomości.
Załóżmy, że już mamy wystarczające środki na funduszu remontowym. Od czego rozpocząć prace zewnętrzne w budynku? Rozważmy kolejność poszczególnych prac. Jeśli np. czeka nas remont dachu, docieplenie ścian zewnętrznych lub naprawa izolacji fundamentów, zaplanujmy te prace na miesiące ciepłe i suche. Najpierw powinniśmy się zabrać za prace najpoważniejsze, np. związane z ingerencją w konstrukcję domu.

     Oto kolejność prac remontowych zewnętrznych, jaka powinna obowiązywać w trakcie remontu budynku:
• osuszanie murów, odgrzybianie i odbudowa izolacji wodochronnych oraz wymiana lub naprawa pokrycia dachowego. Nie zabierajmy się do jakichkolwiek napraw, jeżeli wcześniej nie rozwiążemy „mokrego” problemu. Wilgoć w ścianach zewnętrznych może pojawić się z różnych powodów, np. na skutek kapilarnego podciągania wody, nieblokowanej przez uszkodzone izolacje poziome ścian fundamentowych czy zalewania. Należy definitywnie pozbyć się problemu wilgoci np. przed przystąpieniem do ocieplania ścian. Tak więc patrząc globalnie, remont zewnętrzny należy rozpocząć od naprawy izolacji, osuszenia budynku i napraw pokrycia dachowego, a następnie;
• prace konstrukcyjne –  wzmacnianie stropów;
• wymiana okien i drzwi, remont balkonów i tarasów;
• prace w obrębie elewacji: ocieplanie, malowanie;

Remont nieruchomości jest kosztownym przedsięwzięciem, jednak nie warto na nim oszczędzać. Starajmy się go przeprowadzić w sposób kompleksowy i zgodnie z pawidłową kolejnością wykonania prac, nigdy odwrotnie. Odkładanie części prac na później w tym osuszenia, przyniesie w efekcie stratę. Nagrodą za prawidłowe przeprowadzenie prac będzie wspaniały efekt w postaci pięknie odnowionej nieruchomości i pozwoli nam uniknąć efektów zawilgocenia jakie przykładowo widzimy poniżej.

Nieodpłatna pomoc specjalisty!

Nie jesteś pewien usługi? Wystarczy, że zadzwonisz i porozmawiasz ze specjalistą (tel. 800 808 828) albo zostawisz wiadomość - oddzwonimy!

SKONTAKTUJ SIĘ

Tutaj jesteśmy

NIEODPŁATNA POMOC SPECJALISTY

Centrala Aquapol

Generalne Przedstawicielstwo w Polsce
ul. Żeromskiego 12
58-160 Świebodzice
woj. dolnośląskie

Sekretariat

74 664 71 30 lub 74 854 58 91
74 664 71 31
aquapol@aquapol.pl

Województwo zachodniopomorskie: AQUAPOL POLSKA CPV
Generalne Przedstawicielstwo w Polsce
Ul. Żeromskiego 12
58-160 Świebodzice
Tel. 74 664 71 30
Tel. 74 854 58 91
Fax 74 664 71 31
www.aquapol.pl

Obsługa Klienta

Tomasz Kulig
tomasz.kulig@aquapol.pl

Jacek Wernecki
jacek.wernecki@aquapol.pl

Szef Sprzedaży

Józef Malinowski
jozef.malinowski@aquapol.pl

Dział Techniczny

Aleksander Orłowski
aleksander.orlowski@aquapol.pl

Dział Organizacyjno - prawny

Andrzej Lasocki
alasocki@aquapol.pl

Koordynator Działu Technicznego i Handlowego

Aneta Dobosz
aneta.dobosz@aquapol.pl