Wykryto, że w Twojej przeglądarce jest wyłączona obsługa JavaScript. Aby nasza strona wyświetlała się poprawnie, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript w przeglądarce.
Zobacz jak włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce

Blog
|

Czy warto ocieplać fundamenty?

Zadbanie o ograniczenie strat cieplnych poprzez fundamenty budynku, jest niezwykle ważnym zagadnieniem przy budowie domu. Zgodnie z dyrektywą Unii Europejskiej, inwestor ma obowiązek spełnienia odpowiednich wymogów związanych z izolacyjnością termiczną. Nie ma również wątpliwości, że niesie to ze sobą wiele zalet dla samych użytkowników obiektu.

SKONTAKTUJ SIĘ

Zawilgocone fundamenty i mury, szybciej tracą ciepło.

Aby w pełni uzyskać pożądany efekt skutecznie ocieplonych fundamentów, należy zapewnić zarówno izolację przeciwwodną, jak i izolację termiczną. Wspomniana jako pierwsza, hydroizolacja zapewni ochronę przed wilgocią znajdującą się w gruncie. Jest to niezwykle istotne, ponieważ ewentualne przenikanie wilgoci do fundamentów, a następnie do ścian budynku, będzie przyczyną wielu problemów. Poczynając od stopniowego osłabiania konstrukcji, przez uciążliwe objawy na ścianach, kończąc na zwiększonych kosztach ogrzewania.

Izolacja przeciwwodna i izolacja fundamentów.

Jeżeli ściany fundamentowe nie są zbudowane z keramzytobetonu, który posiada bardzo dobre właściwości termoizolacyjne, wskazane jest ocieplenie fundamentów. Zgodnie z przepisami, ocieplenie powinno zostać wykonane 1m poniżej terenu gruntu. W praktyce natomiast, najczęściej wykonuje się izolację termiczną aż do ławy fundamentowej.

Materiały które stosuje się w izolacji fundamentów, muszą charakteryzować się odpornością na wodę oraz niską nasiąkliwością. Zalicza się do nich:

  • Polistyren ekstrudowany
  • Pianka poliuretanowa
  • Styropian
  • Wełna mineralna

Mimo ich wspólnych cech, występują też istotne różnice, które należy uwzględnić przy wyborze odpowiedniego materiału. Każdy ma konkretny obszar zastosowań i sprawdzi się lepiej lub gorzej w danym miejscu. Również grubość stosowanych materiałów jest różna. W określonych przypadkach, dla dodatkowej ochrony należy użyć również folii kubełkowej.

Autor: Marcin Hołowacz

Wypełnij formularz kontaktowy

Wystarczy, że zostawisz do siebie kontakt, a nasz Konsultant skontaktuję się z Tobą w celu umówienia dogodnego dla Ciebie terminu, w którym dokona nieodpłatnego badania zawilgocenia wskazanego obiektu. W trakcie tej wizyty dowiesz się czy przyczyną problemu zawilgocenia budynku jest zjawisko podciągania kapilarnego.

Akceptuję wszystkie postanowienia regulaminu
(przeczytaj o tym jak będą przetwarzane Twoje dane)

Nieodpłatna pomoc specjalisty!

Nie jesteś pewien usługi? Wystarczy, że zadzwonisz i porozmawiasz ze specjalistą (tel. 800 808 828) albo zostawisz wiadomość - oddzwonimy!

SKONTAKTUJ SIĘ

Tutaj jesteśmy

NIEODPŁATNA POMOC SPECJALISTY

Centrala Aquapol

Generalne Przedstawicielstwo w Polsce
ul. Żeromskiego 12
58-160 Świebodzice
woj. dolnośląskie

Sekretariat

74 664 71 30 lub 74 854 58 91
74 664 71 31
aquapol@aquapol.pl

Województwo zachodniopomorskie: AQUAPOL POLSKA CPV
Generalne Przedstawicielstwo w Polsce
Ul. Żeromskiego 12
58-160 Świebodzice
Tel. 74 664 71 30
Tel. 74 854 58 91
Fax 74 664 71 31
www.aquapol.pl

Obsługa Klienta

Tomasz Kulig
tomasz.kulig@aquapol.pl

Jacek Wernecki
jacek.wernecki@aquapol.pl

Szef Sprzedaży

Józef Malinowski
jozef.malinowski@aquapol.pl

Dział Techniczny

Aleksander Orłowski
aleksander.orlowski@aquapol.pl

Dział Organizacyjno - prawny

Andrzej Lasocki
alasocki@aquapol.pl

Koordynator Działu Technicznego i Handlowego

Aneta Dobosz
aneta.dobosz@aquapol.pl