Wykryto, że w Twojej przeglądarce jest wyłączona obsługa JavaScript. Aby nasza strona wyświetlała się poprawnie, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript w przeglądarce.
Zobacz jak włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce

Blog
|

Co to jest odkurzacz centralny?

Jesteś właścicielem dużego domu lub planujesz rozpoczęcie jego budowy? To dobry moment na zapoznanie się z koncepcją odkurzacza centralnego. Nie ukrywajmy, że jest to rozwiązanie pociągające za sobą większe koszty początkowe, ale też niosące ze sobą wiele zalet. Zanim jednak do nich przejdziemy, zapoznajmy się bliżej z ideą takiego wynalazku.

Tradycyjny odkurzacz, to obudowa z kółkami, w środku której znajduje się silnik oraz zbiornik na kurz. Kółka są niezwykle ważnym elementem w tej konstrukcji, ponieważ są pomocne przy transportowaniu urządzenia, podczas czynności sprzątania. Konieczność przenoszenia odkurzacza, może być mniej lub bardziej uciążliwa dla użytkownika. Jaka jest alternatywa?

Odkurzacz centralny, to przede wszystkim jednostka centralna, która zamontowana przy ścianie, nie musi być przenoszona z miejsca na miejsce po całym domu. Innymi słowy, umieszczamy silnik odkurzacza przy jednej ze ścian zewnętrznych budynku. Powinna to być koniecznie ściana zewnętrzna lub komin, ze względu na możliwość bezpośredniego wydmuchiwania zużytego powietrza do środowiska zewnętrznego. Stanowi to jedną z zalet rozwiązania, ponieważ powietrze wraz z potencjalnymi zanieczyszczeniami, nie wraca z powrotem do obiegu wewnętrznego. Jednostka centralna jest montowana w pomieszczeniach takich jak piwnica, garaż czy na przykład strych, aby uniknąć chałasu wytwarzanego przez pracujący silnik odkurzacza.

Kolejny niezbędny element takiej instalacji, to przewody ssące, umieszczane w stropach, ścianach lub podłodze. Najczęściej są one wykonane z tworzywa PCW (międzynarodowy skrót to PVC). Prawidłowo rozmieszczone rury ssące w zestawieniu z gniazdami ssącymi, pozwalają na wygodne odkurzanie mieszkania, mając przy sobie jedynie wąż ze specjalną końcówką.

Montaż takiej instalacji jest wskazany podczas generalnego remontu lub w trakcie budowania domu. Jest to inwestycja o większej skali niż zakup zwykłego odkurzacza, a naprawa usterek może wymagać profesjonalnego serwisanta. W nagrodę podczas odkurzania zyskujemy:

 

  • ciszę
  • brak ciągnącego się za nami kabla elektrycznego
  • brak konieczności dźwigania odkurzacza
  • odkurzanie bardzo przyjazne alergikom

 

Autor: Marcin Hołowacz

Tutaj jesteśmy

BEZPŁATNA INFOLINIA

Centrala Aquapol

Generalne Przedstawicielstwo w Polsce
ul. Żeromskiego 12
58-160 Świebodzice
woj. dolnośląskie

Sekretariat

74 664 71 30 lub 74 854 58 91
74 664 71 31
aquapol@aquapol.pl

Województwo zachodniopomorskie: AQUAPOL POLSKA CPV
Generalne Przedstawicielstwo w Polsce
Ul. Żeromskiego 12
58-160 Świebodzice
Tel. 74 664 71 30
Tel. 74 854 58 91
Fax 74 664 71 31
www.aquapol.pl

Obsługa Klienta

Tomasz Kulig
tomasz.kulig@aquapol.pl

Jacek Wernecki
jacek.wernecki@aquapol.pl

Szef Sprzedaży

Józef Malinowski
jozef.malinowski@aquapol.pl

Dział Techniczny

Aleksander Orłowski
aleksander.orlowski@aquapol.pl

Dział Organizacyjno - prawny

Andrzej Lasocki
alasocki@aquapol.pl

Koordynator Działu Technicznego i Handlowego

Agnieszka Wdowiak
agnieszka.wdowiak@aquapol.pl